Zpravodajství

Železniční přejezdy budou označeny číslem

Železniční přejezdy budou označeny číslem
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Podle Drážní inspekce nejsou naše železniční přejezdy dostatečně označeny.Ukázala to nehoda z letošního března u Vraňan.Výpravčí po upozornění, že na kolejích stojí auto, uzavřel vedlejší trať. Do auta pak narazil rychlík.Drážní inspekce proto chce,aby byl každý přejezd označen dobře viditelným identifikačním číslem.

Na železničním přejezdu u obce Vraňany na Mělnicku fingovali tři muži dopravní nehodu. Oznámili ji policistům a ti to okamžitě ohlásili na nádraží.

Když se ale policisté pokoušeli auto z kolejí odtáhnout, přiřítil se stočtyřicetikilometrovou rychlostí rychlík.

Výpravčí totiž uzavřel jinou trať. Drážní inspekce teď vyšetřování nehody uzavřela. Výpravčí je prý nevinný.

Přestože u nás mají svá čísla i elektrické sloupy, popsat přesně přejezd je často dost obtížné. A to chce drážní inspekce změnit. Všechny přejezdy by měly mít svá čísla. U čísla přejezdu by pak bylo i telefonní číslo.

A nápad je to zajímavý podle Českých drah i ministerstva dopravy.
Pokud by se totiž zaváděly nové dopravní značky, musel by se měnit zákon a to trvá dlouho. Značky by se ale mohly na přejezdech objevit už za několik měsíců.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz