Zpravodajství

Kráva porodila zdravá trojčata

Kráva porodila zdravá trojčata
Zdroj: TV Nova

Na statku ve Velkém Hlavákově na Karlovarsku mají důvod k oslavě. V sobotu se totiž jedné krávě narodila trojčata. A to jen tak nevidí!

Na první pohled je to kráva, jakých běhají po našich loukách stovky. Jenže tohle obyčejná není. Přivedla totiž na svět trojčata, což je u skotu neobvyklé.

Dvě holky a kluk zatím bezstarostně dovádějí na zahradě s dětmi. Vůbec netuší, že jsou v kravím světě velkou raritou. Podle veterinářů se totiž trojčata rodí při v jednom z 15 000 porodů.

Absolutní světový rekord to prý ale není. O ten se totiž postarala kráva, která porodila hned šest telat najednou!

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz