Zpravodajství

Za fiktivní atomový výbuch v televizi skončí mladíci u soudu

Za fiktivní atomový výbuch v televizi skončí mladíci u soudu
Zdroj: TV Nova

Obviněním z šíření poplašné zprávy skončil fiktivní jaderný výbuch, kterým se v červnu nabourala umělecká skupina Ztohoven do ranního vysílání České televize. Protagonistům skupiny teď hrozí až tříleté vězení a vysoká pokuta.

Místo online záběrů ze zajímavých míst Česka se 17. června na obrazovce veřejnoprávní televize objevil jaderný výbuch. Za tímto počinem stojí skupina výtvarníků, která si říká Z toho ven.

Televize podala na mladé umělce trestní oznámení. Vyšetřování trvalo necelé dva měsíce. Po včerejším výslechu policie dva ze tří výtvarníků obvinila z obecného ohrožení, třetího to čeká pravděpodobně v pondělí.

Umělci prý chtěli upozornit na manipulaci médií s realitou. Fiktivní jaderný výbuch se měl odehrát v těchto místech, v Černém Dole. Na tuto, teď už zabezpečenou kameru, se umělci napojili.

Fiktivní jaderný výbuch poškodil i některé místní podnikatele. Atomový hřib nebyl první kontroverzní akcí umělecké skupiny. Proslula například proměnou neonového srdce na Pražském hradě v otazník. V dubnu zase Roman Týc vyměnil skla na pražských semaforech za vlastní, takže to vypadalo, že panáčci se pohybují. Za to od něj magistrát požaduje sto tisíc korun.

Výtvarná skupina ve své činnosti přestat nehodlá. Policejní obvinění chce brát jako svou další inspiraci.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz