Zpravodajství

Firma Lidové domky požaduje po obci 80 milionů

Firma Lidové domky požaduje po obci 80 milionů
Zdroj: TV Nova

Firma Lidové domky, které nevyšel rozsáhlý záměr postavit 340 domů na okraji Prahy, chce po obci Sibřina přes 80 milionů korun. Firma dluží svým klientům odhadem asi 35 milionů a nemá peníze, aby jim je vrátila. Proto chce po obci, kterou z této situace viní, aby uhradila firmě náklady a ušlý zisk.

Lidové domky poslaly obci fakturu na 22 milionů. Obec jí ale vrátila s tím, že nic Lidovým domkům platit nebude. Firma na to reagovala tak, že obci pošle během pár dní další fakturu. Tentokrát už na nejméně osmdesát milionů.

Jednatel nám stále odmítá vystoupit na kameru. Bývalý starosta obce na okraji Prahy nám ve středu potvrdil, že se záměrem Lidových domků nejdříve zastupitelé souhlasili.

Nevole lidí

Jenže pak se proti megalomanské výstavbě začali bouřit občané a vzniklo občanské sdružení SOSák. Nové zastupitelstvo pak změnu územního plánu zamítlo a odmítá nároky Lidových domků na ušlý zisk a náklady.

Firma Lidové domky chce z peněz od obce, vrátit svým asi 250 poškozeným klientům jejich peníze. Odhadem jim dluží asi 35 milionů, které ale utratila.

Vedení obce je rozhodnuto, že až dostane fakturu na 80 milionů od Lidových domků, tak jim jí okamžitě vrátí. Firma je v tu chvíli připravena jít k soudu. Jeho výsledek si nikdo netroufá vůbec odhadnout.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz