Zpravodajství

Vězeň nám zavolal přímo z cely, může mít i drogy!

O údajné korupci dozorců ve věznici v Kynšperku na Sokolovsku s naší televizí exkluzivně hovořil muž ve výkonu trestu, ten se nám sám ozval. Vězeň v exkluzivním rozhovoru pro naší televizi popsal korupční praktiky, které jsou ve věznici v Kynšperku běžné. On sám nám volal ze svého mobilního telefonu, který má volně k dispozici. Uvedl, že za peníze mohou odsouzení získat řadu výhod, včetně jinak přísně zakázaného používání mobilu či nákupu drog.

Muž nás zavolal svým mobilem přímo z věznice

Odsouzený muž nás kontaktoval přímo z vězení v Kynšperku prostřednictvím mobilního telefonu. Ve věznici v Kynšperku na Sokolovsku si svůj trest teď odpykává přes 700 vězňů. Jde o zloděje, násilníky a dokonce i vrahy. Ve vězení platí druhý nejpřísnější režim. Telefonování mobilem z vězení je přísně zakázáno. Pokud ale máte peníze, není prý žádný problém, si sehnat mobilní telefon.

„Pohybuje se to kolem čtyř tisíc korun, za jakýkoliv mobilní telefon," řekl v telefonátu pro TV Nova odsouzený.

Podle pravidel smí vězeň telefonovat pouze jednou měsíčně a to navíc po oficiální žádosti. Tyto hovory navíc vězeňská služba odposlouchává. Přesto nám odsouzený telefonoval mobilním telefonem, který měl zcela prokazatelně u sebe.

Za peníze se dá ve vězení sehnat všechno

Jako důkaz, že se opravdu jedná o vězně, který má u sebe uvnitř vězení volně k použití mobil, na nás ve smluvený čas na dohodnutém místě z okna vězení zamával. Navíc tvrdí, že za peníze se toho dá sehnat ještě mnohem víc.

„Co se týče drog a veškerých dalších věcí, které potřebuje odsouzený, aby si zpříjemnil věznici. Peníze jsou tady hodně důležité. Většinou se dávají bachařům, jako vězeňské službě nebo civilním zaměstnancům," dodal odsouzený.

Vedení věznice naše získané informace překvapily a řeklo, že celou věc prošetří.

„V naší věznici nemáme žádné poznatky, že by zde takový typ korupce bujel," řekla nám mluvčí věznice v Kynšperku Hana Pokorná.

I rušičky zklamaly

Problém ilegálního telefonování z věznic měl v těch nejpřísnějších vězeních vyřešit systém rušiček. Firma, která ho měla zprovoznit, to ale nedokázala. Někde systém nefungoval, jinde rušil i vně zařízení.

Sám generální ředitel vězeňské služby byl s některými dalšími lidmi za problémy kolem rušiček potrestán ministrem spravedlnosti.

V tuto chvíli jsou tak největší zbraní proti ilegálním telefonům ve věznicích časté prohlídky cel.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz