Zpravodajství

Troškově Hádance kraluje Potměšil - video

Troškově Hádance kraluje Potměšil - video

V hádankách si toto léto libuje režisér Zdeněk Troška, který o té nejkrásnější dokonce točí pohádku. Natáčení je skutečně pestré. Pohádkový štáb už se přesunul z jižních Čech na zámek Sychrov. Ještě než se přestěhuje do východočeských Žleb, zachytil atmosféru reportér pořadu Volejte Novu.

Zdroj: Korzo

Režisér tvrdí, že neotčí pohádku pro děti ale pro jejich rodiče a prarodiče. "Děti dneska už koukají na úplně jiné filmy. Dávají přednost fantasy - vraždění, mordování a násilí. Takže já už v podstatě dělám takový film pro pamětníky," přiřkl pohádce nepohádkový osud Troška.

Růžovka se hádá
Kromě hlavní postavy Matěje, kterou hraje Jan Dolanský, na natáčení potkáte i lékaře. Bílý plášť ze seriálu Ordinace v růžové zahradě sundal Ladislava Potměšil, který Nejkrásnější hádance kraluje. Však také představuje pohádkového krále. Miroslav Hrabě známý ze seriálu Světla pasáže coby Ondra usiluje o ruku princezny.

Přečtěte si Drdu
A jaká to bude pohádka? "Má místa, kde se diváci pobaví, ale umí být i temnější, nostalgičtější a zároveň odlehčenější, tak doufám, že se nám to tam všechno podaří dostat," usmívá se Hrabě. Zato pan režisér, než by prozradil něco z děje, radí, abychom si přečetli Jana Drdu, z něhož příběh vychází a pak 28. února dorazili do kin.
TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz