Zpravodajství

Pozor na PIN od kreditních karet

Pozor na PIN od kreditních karet
Zdroj: TV Nova

Pětatřicetiletého muže v Praze na ulici přepadl lupič a ukradl mu peněženku. A aby toho nebylo málo, její majitel v ní měl i platební kartu a vedle ní na papírku její PIN kód. Než stačil kartu zablokovat, měl na účtu o sto tisíc korun méně.

Zloděj oloupil svou oběť přímo na ulici. S peněženkou, ve které našel platební kartu, poté zamířil k bankomatům, kde vybíral a vybíral.

"Finanční hotovost řádově kolem sta tisíc korun, a to zejména teda kvůli školácké chybě, kdy měl v peněžence poškozený společně s kartou i PIN kódy," říká kriminalista.

Majitel karty asi o své peníze definitivně přišel - zloděj měl velmi lehkou práci. Podobných případů přitom řeší policisté ročně tisíce.

Je to necelých osm tisíc případů ročně a za první pololetí už jsme zaregistrovali asi čtyři tisíce sedm set těchto případů, uvedlo Policejní prezídium.

Majitelé platebních karet podle kriminalistů zlodějům přímo nahrávají.

PIN kód na papírku v peněžence se už nevyplatil podle statistik řadě lidí. Někteří ale laťku své lehkomyslnosti posunují ještě výš.

Lupič, který obral svou oběť o doklady a peněženku s kartou, zatím policii uniká. Kriminalisté čekají na další záběry z bankomatů, kde byly zaznamenány jeho výběry.

Za loupež, neoprávněné držení platební karty a její použití hrozí lupiči až osm let za mřížemi.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz