Zpravodajství

Silné deště trápí Německo

Silné deště trápí Německo

Silné deště, které jsme zažili na začátku týdne i u nás, stále trápí naše severní sousedy. Záplavami jsou nejvíc postižené německé spolkové země Sasko a Porýní-Vestfálsko. A podle meteorologů je zlepšení stále v nedohlednu. Silné přívalové deště tam totiž neustávají.

Voda nemá s Němci slitování. Bourá mosty, zaplavuje silnice, domy, pole a lesy. Lidé se v ní brodí po kolena a auta v ní jedou s velkými těžkostmi. Všude v ulicích pracují hasiči s plným nasazením. Z pytlů s pískem tvoří zátarasy, aby vodu alespoň částečně odklonili.

Přívalová voda zaplavila mnoho sklepení a také ulice a zvedla hladinu v řekách. Rozhodují minuty, některé vesnice musejí hasiči evakuovat.

I přesto, že evakuace ještě vyhlášená nebyla, některé rodiny už museli záchranáři z domovů vyprostit a poskytnout jim náhradní střechu nad hlavou.

 

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz