Zpravodajství

Slovensko: kdo kouří za volantem, dostane pokutu!

Slovensko: kdo kouří za volantem, dostane pokutu!
Zdroj: TV Nova

Slovensko vytáhlo do boje proti neukázněným řidičům. Mimo jiné snížilo rychlost v obci ze 60 na 50 km/h. Zavádí i nové přestupky. Tou asi nejdiskutovanější změnou je pokuta za kouření, jedení a pití za volantem.

Taková cigaretka za volantem vás může na Slovensku už za pár měsíců přijít pěkně draho. Vcelku vysoká dvoutisícová pokuta vám ale nehrozí jen za kouření. Zakázané bude i jedení, pití a telefonování za volantem.

Zákaz kouření má podle policie přispět k nižší nehodovosti. Kuřáci, které zákon pobouřil ale tvrdí, že kouření za volantem se s telefonováním za jízdy nedá srovnávat. Podle nich by to vyřešil zákaz vůbec auto řídit, člověk je totiž nejčastější příčinou dopravních nehod.

Pozor na kaluže!

A Slováci jdou ještě dál. Dvě tisícovky ale můžete zaplatit i za to, že rozstříknete kaluž nebo bláto, když necháte zbytečně zapnutý motor ve stojícím autě a trest vás čeká i za hanlivá gesta. Jedna dobrá zprávy pro pokutované tu ale je. Budete si je moct odpracovat. A to veřejně prospěšnými pracemi pro obec. Policie zvažovala i pokutování podle výšky příjmu. Tuto myšlenku ale nakonec zavrhla.

Nová pravidla pro náklaďáky

Nový silniční zákon ale také omezuje časy, kdy můžou na silnice vyjet nákladní auta. Nejneukázněnějším řidičům hrozí pokuta až 30 tisíc. Provozovatelům vozidel o pár tisíc víc. Za nedodržení nařízení zaplatí až 200 tisíc korun.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz