Zpravodajství

Čechomor vyjede na turné a chystá i novou desku

Populární kapela Čechomor připravila na sklonek prázdnin pro všechny své fanoušky nejedno překvapení. Vedle oznámení koncertních termínů se objevily také informace ohledně nově připravované desky

V termínu 28. - 31. srpna bude Čechomor koncertovat v prostorách českých a moravských zámků. Coby speciální hosté vystoupí s kapelou japonští hudebníci Joji Hirota & Taiko Drummers. Role předskupiny se ujme pražská skupina Votchi.

Toto turné s mottem „Podpořte s námi Pomocné tlapky" chce výtěžkem ze vstupného a prodeje propagačních předmětů pomoci postiženým lidem. Peníze budou určeny na úhradu nákladů spojených s výchovou a výcvikem asistenčních psů, kteří pomáhají tělesně postiženým občanům.

Pro návštěvníky těchto koncertů je mimo jiné připravena i projekce krátkého dokumentu mladé režisérky Teresy Murray, který se pokusí divákům ukázat výchovu a výcvik asistenčních psů i to, jak asistenční pes může pomoci invalidním občanům.

Vedle avizovaného turné se skupina Čechomor již také na nahrání nového alba, jež by se na pultech obchodů mělo objevit na sklonku letošního roku. Jedná se o album složené z lidových koled a vánočních písní z Čech, Moravy, Slovenska a Polska. A bezesporu půjde o jeden z nejatraktivnějších titulů na předvánočním trhu. Pro tento projekt chce Čechomor získat zajímavé hosty z Čech, ale i ze Slovenska a Polska. Je tedy pravděpodobné, že některé koledy uslyší posluchači ve slovenštině a v polštině. Skupina začíná nové album nahrávat začátkem září a album by mělo být dokončeno v polovině října.

Jeden z lídrů skupiny Karel Holas říká: „Nechceme natočit tuctovou vánoční desku. Hledáme méně známé vánoční koledy a chceme, aby nahrávky měly zvuk, který je pro Čechomor charakteristický." Kytarista a zpěvák skupiny František Černý dodává: „Hledali jsme dlouho v archivech, abychom našim posluchačům mohli přinést vánoční koledy nejen z Čech a Moravy, ale i ze Slovenska a Polska. To, že jsme materiál na nové album hledali na Slovensku a v Polsku nebude pro naše posluchače asi nic překvapivého, je to jen logické pokračování našeho téměř dvacetiletého objevování českých a moravských lidových písniček i lidových písniček našich nejbližších sousedů."

Sony BMG

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz