Zpravodajství

VIDEO: Podívejte se zblízka na netopýry

VIDEO: Podívejte se zblízka na netopýry

Kolem netopýrů se točí snad nejvíc mýtů, a to zejména o jejich vztahu s člověkem. Pravda je však úplně jiná. Tvrdí to odborníci, kteří je lidem představují v rámci Evropských nocí pro netopýry.

Zdroj: TV Nova

Sympatická, mírumilovná stvoření užitečná tím, že v noci loví spoustu hmyzu - tak popisují zoologové netopýry. V jeskyni Na Špičáku v Jeseníkách o tom v noci přesvědčovali děti i dospělé. Ti je mohli vidět na vlastní oči.

A jaké že pověry o netopýrech mezi lidmi kolují? Například že se ženám zacuchávají do dlouhých vlasů nebo že přinášejí smůlu.

Během noci se podařilo odchytit dva druhy netopýrů - vodního a ušatého

V Česku žije 24 druhů netopýrů. A všichni jsou hmyzožraví. Když se cítí ohroženi, maximálně prý člověka kousnou.

Příležitost prohlédnout si netopýry zblízka měli dnes v noci lidé na čtyřech místech. Podobné akce budou probíhat až do konce září. 

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Za poslední rok zahynuli ve službě dva agenti CIA

Za poslední rok zahynuli ve službě dva důstojníci americké zpravodajské služby CIA. Na pamětní zeď v sídle agentury v Langley ve Virginii přibyly při každoročním ceremoniálu na jejich počest dvě hvězdy. Pracovali v utajení, jejich jména i okolnosti úmrtí jsou tajné. O rok dříve přišli při plnění úkolů o život čtyři příslušníci CIA.

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Píše se na Deník.cz