Zpravodajství

Pražská divadla budou bez grantů

Pražská divadla budou bez grantů
Zdroj: TV Nova

Divadla v Praze nedostanou v příštím roce žádné granty. Rozhodla o tom v úterý rada hlavního města Prahy. A to kvůli žalobě Petra Kratochvíla u mezinárodního soudu. Vyvrcholil tím spor, na který jsme vás jako první upozornili už před několika měsíci. Některá divadla si stěžovala na velmi neprůhledná kritéria při rozdělování těchto peněz.

Někteří zástupci pražských divadel si v březnu stěžovali na stávající grantovou politiku radnice. Grantová komise peníze rozděluje podle těžko měřitelných podmínek, jako je například objevnost dramaturgie, bulvárnost nebo intelektuální úroveň. Jedněm pak nedá nic, jiným statisíce.

Žaloba u mezinárodního soudu

Spor vyvrcholil minulý týden žalobou Petra Kratochvíla na Českou republiku kvůli odškodnění k mezinárodními soudu. Grantový systém je v tuto chvíli napaden u mezinárodního soudu divadlem Ta fantastika, které si možná po právu stěžuje

Zároveň si radnice nechává zpracovat právnické analýzy, zda je Kratochvílova žaloba oprávněná. A teď se bude čekat na vyjasnění celého problému. Do té doby z rozpočtu hlavního města prahy nedostane nikdo ani korunu

Vedení magistrátu ale věří, že podobné problémy vyřeší zavedení nového grantového systému, ten se v tuto chvíli připravuje.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz