Zpravodajství

Platební karty se dají jednoduše zneužít

Platební karty se dají jednoduše zneužít
Zdroj: TV Nova

Podle sdružení pro bankovní karty ročně bez vědomí majitelů zmizí z jejich účtů až 10 milionů korun. Naší televizi to přiznal zástupce sdružení. Nejčastější způsobem je podvodné zkopírování údajů karty při vybírání z bankomatu. Naši redaktoři ale našli případ, kdy byla karta bez vědomí majitele zkopírována přímo při placení. Zmizelo mu 60 tisíc korun.

Na letošní dovolenou v Srbsku pan Benda jen tak nezapomene. bohužel ne kvůli zážitkům z cest, ale spíš kvůli kolotoči, který se rozpoutal po jeho příjezdu do republiky.

„Po třech týdnech jsem zjistil, že mi nechce bankomat dát hotovost," řekl nám pan Benda.

V tu chvíli ho napadlo, že mu mohl kdosi peníze z karty odčerpat. Okamžitě proto vyrazil do pobočky své banky.

„V té době, kdy jsme sepisovali hlášení byly ještě peníze na účtu, teprve za tři hodiny mi přišla sms, že už jsou všechny pryč," dodal.
Peníze však už byly na odchodu. Banka proto rozjela reklamační řízení, při kterém zjistila, že panu Bendovi při placení benzínu v Bělehradě někdo kartu zkopíroval, vyrobil falešnou a na tu peníze vybral.

Podobné případy jsou podle odborníků výjimečné, přesto je prý třeba, dávat si na karty pozor

Češi ročně kartami zaplatí za zboží 200 miliard korun. Na podvodné platby sice připadá necelá setina procenta z této sumy, i tak jde ale o nezanedbatelné částky. Podle odborníků si přitom za ztráty při podvodných operacích mohou většinou lidé sami. Více informací se dozvíte v reportáži Jakuba Klingohra z Televizních Novin.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz