Zpravodajství

Platební karty se dají jednoduše zneužít

Platební karty se dají jednoduše zneužít
Zdroj: TV Nova

Podle sdružení pro bankovní karty ročně bez vědomí majitelů zmizí z jejich účtů až 10 milionů korun. Naší televizi to přiznal zástupce sdružení. Nejčastější způsobem je podvodné zkopírování údajů karty při vybírání z bankomatu. Naši redaktoři ale našli případ, kdy byla karta bez vědomí majitele zkopírována přímo při placení. Zmizelo mu 60 tisíc korun.

Na letošní dovolenou v Srbsku pan Benda jen tak nezapomene. bohužel ne kvůli zážitkům z cest, ale spíš kvůli kolotoči, který se rozpoutal po jeho příjezdu do republiky.

„Po třech týdnech jsem zjistil, že mi nechce bankomat dát hotovost," řekl nám pan Benda.

V tu chvíli ho napadlo, že mu mohl kdosi peníze z karty odčerpat. Okamžitě proto vyrazil do pobočky své banky.

„V té době, kdy jsme sepisovali hlášení byly ještě peníze na účtu, teprve za tři hodiny mi přišla sms, že už jsou všechny pryč," dodal.
Peníze však už byly na odchodu. Banka proto rozjela reklamační řízení, při kterém zjistila, že panu Bendovi při placení benzínu v Bělehradě někdo kartu zkopíroval, vyrobil falešnou a na tu peníze vybral.

Podobné případy jsou podle odborníků výjimečné, přesto je prý třeba, dávat si na karty pozor

Češi ročně kartami zaplatí za zboží 200 miliard korun. Na podvodné platby sice připadá necelá setina procenta z této sumy, i tak jde ale o nezanedbatelné částky. Podle odborníků si přitom za ztráty při podvodných operacích mohou většinou lidé sami. Více informací se dozvíte v reportáži Jakuba Klingohra z Televizních Novin.

 

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz