Zpravodajství

Pudil zůstane za jízdu s alkoholem téměř nepotrestán

Pudil zůstane za jízdu s alkoholem téměř nepotrestán
Zdroj: TV Nova

Obrovským překvapením skončilo vyšetřování opilecké jízdy po Jablonci nad Nisou fotbalového reprezentanta Daniela Pudila. Státní zastupitelství nelenilo a ani ne po týdnu ho vyřešilo. Pudil tak nakonec vyvázl bez pokuty, bez trestných bodů a jeho případ byl podmíněně odložen. Policisté jsou pobouřeni. Radnice se obává reakce občanů, kteří podobnou výhodu ve správním řízení většinou nemají.

Případ je po dnešku pravomocný, krajské státní zastupitelství bude po svém podřízeném žádat vysvětlení a dá se čekat, že budou padat tresty.

Na začátku to byl běžný zákrok. Policisty upoutalo auto rychle jedoucí centrem. Teprve až v třetí ulici ho zastavili.

V tu chvíli prý řidič začal přelézat na zadní sedačky. Tím byl fotbalista Pudil, který začal ihned tvrdit, že auto řídil jeho kamarád, pak pro změnu zase jeho přítelkyně.

"Za pomocí hmatů jsem ho vytáhl z vozidla. Čili dobrovolně ven nešel. Vyloženě se chtěl zbavit zodpovědnosti na tom místě. Tvrdil stále, že neřídil," říká policista.

Když později nadýchal 1,77 promile, čekal se tvrdý trest v podobě pokuty, bodů a soudu.

O tom, že pravděpodobně všichni nedýcháme stejný vzduch, rozhodlo tady v Jablonci nad Nisou Okresní státní zastupitelství.

Na radnici totiž poslalo strohou zprávu, že případ byl vyřešen.

Prý pominuly důvody k zahájení správního řízení. Řidičský průkaz bude Pudilovi vydán zpět.

Statní zastupitelství totiž použilo zákon, podle kterého je možné postupovat, ale na tento případ se podle nadřízeného zastupitelství vůbec nehodí. Ve zkráceném řízení Pudila potrestalo pouhou 10ti měsíční podmínkou. To je vše. Žádná pokuta, žádné body.

Na Pudilově kauze to už ale nic nezmění. Rozhodnutí je pravomocné a tak si pro řidičák může přijít kdykoli.

Státní zástupce má na mysli událost, kdy v jednom případu promeškal lhůtu na návrh vazby a policie tak musela propustit na svobodu nebezpečného recidivistu. Teď se bude zodpovídat z toho, proč chování fotbalisty vnímal jako účinnou lítost.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz