Zpravodajství

EXKLUZIVNĚ: Policisté narazili do motorkáře, který před nimi ujížděl

EXKLUZIVNĚ: Policisté narazili do motorkáře, který před nimi ujížděl
Zdroj: TV Nova

Dopravní honička se odehrála v pátek dopoledne kolem desáté hodiny na Praze 4. Před policejní hlídkou tam ujížděl motorkář na červené Hondě. Policisté do motocyklisty narazili, ten utrpěl lehká zranění. Našemu serveru to sdělila pražská policejní mluvčí Eva Miklíková.

"Nehoda se stala v Krči v Olbrachtově ulici," uvedla mluvčí. Podle ní měl motorkář nečitelnou ohnutou SPZ na svém stroji. "Před policisty ujížděl na červenou," řekla Miklíková. Policisté nakonec do motorkáře narazili nedaleko stanice metra Budějovická na trase C. "Celková škoda činí 30 tisíc korun," uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Podle něj je motocyklistovi 30 let.

Podle jednoho ze svědků nehody jeli policisté "velmi rychle". Prý motocyklista už stál na místě, když do něj vrazila hlídka. "I kdyby se ukázalo, že srážku zavinili policisté, stále by byl podezřelý za spáchání přestupku," uvedl Hulan s tím, že jízda s maskovanou SPZ je nepřípustná.

Hlídka tvrdí, že se pokusila muži jen zablokovat cestu. Podle motorkáře do něj auto policejní hlídky prostě nabouralo.
Policista, který auto řídil, ale tvrdí něco jiného. Vše prý proběhlo jako standardní zásah.

"My jsme mu chtěli zatarasit křižovatku, on náhle změnil směr jízdy a narazil do naší přední části služebního vozidla," řekl policista.

Podle motorkáře byl zásah policistů vůči němu naprosto nepřiměřený. Prý ani nevěděl, že ho chce hlídka zastavit.

"Na chodníku najednou se vyřítilo policejní auto, musel jsem uskočit do strany a najednou jsem viděl, jak to policejní auto najelo do motorky a srazilo pána na motorce," uvedl svědek nehody.

Vše teď policie vyšetřuje jako dopravní nehodu. Kdo je viník, by měl rozhodnout záznam z kamery zabudované v policejním autě.

Ať už vyšetřování dopadne jakkoliv, motorkáři teď podle nového zákona hrozí za nečitelnou SPZ až deset tisíc korun pokuty a odebrání řidičského průkazu na půl roku.

Vytekl benzín

"Z motocyklu vytekly pohonné hmoty na plochu o rozměrech dva krát jeden metr čtvereční," uvedl mluvčí pražských hasičů Vít Pernica.

Maskování SPZ je pro motorkáře novým druhem adrenalinu. Policejní radary jsou na nečitelné SPZ krátké. Motocyklisté tak mohou brázdit české silnice bez hrozby trestu. Některým otrlejším motorkářům tak pro zamaskování SPZ slouží i dámské kalhotky nebo krajíc chleba s máslem.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz