Zpravodajství

Odložil 700 tisíc na kapotu a přišel o ně

Odložil 700 tisíc na kapotu a přišel o ně
Zdroj: TV Nova

Chybu, na kterou jen tak nezapomene, udělal v pátek muž z Prahy. Podle vlastních slov odložil tašku, ve které bylo skoro tři čtvrtě milionu korun na své auto a na okamžik se vzdálil. Když si na to vzpomněl, peníze už tam nebyly. Šlo přitom o částku určenou na pomoc lidem ze západní Afriky.

Pan Mrzena si nepočínal zrovna obezřetně. Peníze, které chtěl uložit do banky, nechal chvíli na střeše. Když se otočil, už byly pryč.

Peníze byly určeny na humanitární účely. Měly posloužit k nákupu auta, které by rozváželo léky potřebným. Pomoc měla směřovat do Západní Sahary a do Mauretánie.

Pan Mrzena doufá, že peníze ještě uvidí. Slibuje nálezné deset procent. Pokud by ale policisté odhalili pachatele, hrozilo by mu až osm let.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Oklahoma schválila nejpřísnější protipotratový zákon v USA

Oklahomští zákonodárci schválili nejpřísnější protipotratový zákon v USA. Kriminalizuje všechny interrupce s výjimkou ohrožení života ženy. A také znásilnění či incestu, kterými se však musí zabývat orgány činné v trestním řízení. Zákon bude platit okamžitě, až ho podepíše guvernér, který tak hodlá učinit v nejbližších dnech.

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz