Zpravodajství

Za podvody čelí starostové obvinění z trestní činnosti

Naše televize zjistila, že chapadla gangu kolem budišovského starosty Péti, známého z korupční aféry kolem nadhodnocených dotací na opravu budišovského zámku, pravděpodobně sahaly po celé republice. Konkrétním příkladem je obec Pěnčín na Jablonecku. Její starosta Richard Hübel čelí obvinění kvůli třicetimilionovému podvodu s dotacemi Evropské unie. Nejnovější informace ale říkají, že starosta Pěnčína původně spolupracoval právě se starostou Budišova Ladislavem Péťou.

„Pěnčínský náhrdelník," znělo to jako pohádkový projekt, šlo o rozvoj cestovního ruchu spojeného s místní sklářskou výrobou. Starosta Pěnčína Hübel slíbil a získat peníze od Evropské unie. A výsledek?
Starosta obce padělal, pozměnil a ověřil stavební povolení, která byla nezbytná pro projekt.

Naše televize zjistila, že na začátku projektu stály kromě místního starosty Hübela také dva aktéři v kauze gangu kolem exporadce premiérů Doležela - obviněný budišovský starosta Péťa a hlavní korunní svědek proti celé skupině architekt Řičář.

Sám obviněný Pěnčína starosta kontakty se starostou Péťou přiznává. Podle našich informací dokonce uvažovali pěnčínský a budišovský starosta o spojení projektů Pěnčínský náhrdelník a Budišovský zámek. Starosta Péťa měl nabízet své kontakty na Ministerstvu pro místní rozvoj při získání dotace z EU.

Projetky Pěnčín a Budišov měly původně spojit starosty dvou odlišných politických stran ODS a ČSSD. Oba dnes spojuje jedno. Jsou obviněni z trestné činnosti. Více informací se dozvíte v Televizních novinách a reportáži Jiřího Hynka.

 

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Píše se na Deník.cz