Zpravodajství

Doplatila na to, že měla napsaný PIN kód mezi kreditkami

Doplatila na to, že měla napsaný PIN kód mezi kreditkami
Zdroj: TV Nova

O sto tisíc korun přišla v Praze Američanka, které zloději ukradli kabelku s veškerými doklady a peněženkou. Lupičům ale žena práci značně usnadnila. V peněžence totiž měla u platebních karet neprozřetelně také jejich PIN kódy.

Loupež trvala asi jen dvacet vteřin. Podle policie přistoupili lupiči k ženě, které pod pohrůžkou násilí strhli z ramene kabelku s veškerými osobními věcmi včetně platebních karet. Mladíci byli asi nejprve zklamaní , protože v peněžence bylo jen pár stovek. U platebních karet ale objevili papírek s PIN kódy , a tak se jim zcela jistě zvedla nálada.

Pak už začali vybírat peníze. Z různých bankomatů na území Hlavního města vybrali hotovost přibližně okolo sta tisíc korun.

Mít napsané PIN kódy v peněžence se nevyplácí!

O stejnou částku přišel v srpnu také muž z Prahy , stejně jako Američanka, měl PIN kódy u platebních karet. Ani tohoto lupiče zatím policie nedopadla. Zloději využívají lehkomyslnosti
majitelů karet stále častěji.

Zloději si své lehce získané peníze zatím asi užívají, je ale možné, že je někdo na záběrech z bezpečnostních kamer pozná. A pak si zřejmě budou zase pro změnu užívat za mřížemi ve věznici.

 

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz