Zpravodajství

Doplatila na to, že měla napsaný PIN kód mezi kreditkami

Doplatila na to, že měla napsaný PIN kód mezi kreditkami
Zdroj: TV Nova

O sto tisíc korun přišla v Praze Američanka, které zloději ukradli kabelku s veškerými doklady a peněženkou. Lupičům ale žena práci značně usnadnila. V peněžence totiž měla u platebních karet neprozřetelně také jejich PIN kódy.

Loupež trvala asi jen dvacet vteřin. Podle policie přistoupili lupiči k ženě, které pod pohrůžkou násilí strhli z ramene kabelku s veškerými osobními věcmi včetně platebních karet. Mladíci byli asi nejprve zklamaní , protože v peněžence bylo jen pár stovek. U platebních karet ale objevili papírek s PIN kódy , a tak se jim zcela jistě zvedla nálada.

Pak už začali vybírat peníze. Z různých bankomatů na území Hlavního města vybrali hotovost přibližně okolo sta tisíc korun.

Mít napsané PIN kódy v peněžence se nevyplácí!

O stejnou částku přišel v srpnu také muž z Prahy , stejně jako Američanka, měl PIN kódy u platebních karet. Ani tohoto lupiče zatím policie nedopadla. Zloději využívají lehkomyslnosti
majitelů karet stále častěji.

Zloději si své lehce získané peníze zatím asi užívají, je ale možné, že je někdo na záběrech z bezpečnostních kamer pozná. A pak si zřejmě budou zase pro změnu užívat za mřížemi ve věznici.

 

 

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz