Zpravodajství

Nebezpečné lampy na chodnících ohrožují kolemjdoucí

Nebezpečné lampy na chodnících ohrožují kolemjdoucí
Zdroj: TV Nova

Tisíce lamp na chodnících a silnicích po celé zemi jsou v katastrofálním stavu a ohrožují naše životy. Jde hlavně o stožáry - tzv. kandelábry, které na mnoha místech přesluhují i 20 let. Patky stožárů uhnívají a mohou se kdykoliv zřítit. Podobné případy se už staly, přesto na výměnu starých lamp stále chybějí peníze.

Říjen 2004. Dělník v Mostu se snaží vylézt na lampu a opravit ji. Ta však nevydržela a i s mužem se zřítila. Skončil v nemocnici.

Březen 2006. V centru Prahy padá k zemi sloup veřejného osvětlení. A to přímo na projíždějící auto. To byly jen dva případy na ukázku. Tohle všechno se ale muže kdykoliv opakovat. V ulicích měst je v katastrofálním stavu takových lamp nespočet.

V Ostravě je situace už dost kritická. Je jen otázkou času kdy se nějaká lampa zřítí a dojde k nějaké tragedii.

Situace v hlavním městě není o moc lepší. V Praze je 125 000 lamp. Před sedmi lety se začalo s jejich výměnou.

Každý si teď klade otázku, proč jsou lampy v tak žalostném stavu. Odpověd je jednoduchá. Nedostatek peněz na jejich výměnu.

Lampy a jejich stožáry prý prochází pravidelnou kontrolou. Ty které jsou na pozemcích měst spadají pod příslušné obecní úřady. Na silnicích 1 třídy a dálnicích provádí kontrolu ministerstvo dopravy.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz