Zpravodajství

Na dálnici D1 hořela tři reklamní auta

Na dálnici D1 hořela tři reklamní auta

Tři osobní auta, která sloužila jako reklamní poutač, hořela v noci na konci dálnice D1 v Praze. Podle vyšetřovatelů je zřejmě někdo úmyslně zapálil. Jen zázrakem nebyl nikdo zraněn.

Zdroj: TV Nova

Jedno hořící auto bylo napasované v rychlém pruhu ve svodidlech. Tam se s největší pravděpodobností dostalo samovolně, když mu explodovala nádrž, anebo ho po zapálení někdo přes celou šířku dálnice vytlačil. Další dvě auta, která stála asi tři metry od vozovky oheň také poničil.

"Pravděpodobnou příčinou bylo úmyslné zapálení ale jsou prověřovány ještě další varianty," řekl TV Nova jeden z hasičů.

Z vyšetřování policie vyplývá, že pachatelé rozbili u auta okénko, dovnitř pak nalili tekutinu a zapálili. Škoda na autech se odhaduje zhruba na jeden milion korun.

Jen díky relativně slabému provozu na dálnici D1 do hořícího vozu nenarazil kamion ani další auta, která jela do centra Prahy nebo na Jižní spojku. A nedošlo ani ke zranění osob.

Konkurenční boj

Firma, které plameny poškodily tři Roomstery prý zaplatila daň za sovu úspěšnost. V minulosti jim někdo maximálně poškrábal lak a nebo propíchnul pneumatiku. Podle zástupců firmy jde o konkurenční boj.

"Myslím si, že to bylo vyřizování účtů, když je to všechno od jedné autopůjčovny a takhle náhodou do nově zaparkovaných aut - to je asi jasné," řekl svědek události.

Policie celou událost prošetřuje pro podezření z trestného činu obecného ohrožení. Jestli jde o vandalismus nebo o konkurenční boj mezi autopůjčovnami ukáže až další vyšetřování.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz