Zpravodajství

Loga politických stran: změnu hlásí i konzervativní lidovci

Loga politických stran: změnu hlásí i konzervativní lidovci
Zdroj: TV Nova

KDU-ČSL chce vyměnit své logo. Shodl se na tom celostátní výbor této strany. Vyhlásila proto veřejnou soutěž, z které by mohl potenciální nový znak vyjít. Uzávěrku pak strana stanovila na první prosinec tohoto roku. Už dříve připravovanou změnu loga ohlásila ČSSD.

Nyní je logo KDU-ČSL zeměkoule se dvěma pruhy v národních barvách. Od vzniku strany je v podstatě stejné. Rybička z trikolóry a nebo kůň s barevnou hřívou, to jsou některé návrhy na nové logo.

Podobně chce logo změnit i ČSSD, která už před několika měsíci ohlásila změnu image strany. Její znak přitom už za sebou několik změn má.

Podle kreslíře Štěpána Mareše by se ale našli i jiné možnosti pro znaky právě těchto stran.

"Tak třeba takhle pan Čunek s pytlem na peníze pro církve, anebo pani Parkanová s radarem," řekl Mareš.

Nejznámnějším světovým logem se nepochybně stal znak NSDAP. Ve světě má pak v současnosti zajímavé logo americká strana zeleného pantera, anebo australská McGillicuddyho vážná strana.

KDU-ČSL by chtěla své nové logo zveřejnit podobně jako ČSSD na jaře příštího roku.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz