Zpravodajství

V chemické továrně v Kralupech hořelo

V chemické továrně v Kralupech hořelo

V chemické továrně v Kralupech ve čtvrtek večer hořelo. Hasiči byli na místě celou noc. Z haly, kde se vyrábí kapalný kaučuk, se několikrát ozval výbuch. Naštěstí nebyl nikdo zraněn.

Zdroj: TV Nova

V třípodlažním objektu se zpracovával tekutý kaučuk. Hořet prý začalo zcela nečekaně, ve čtvrtek před osmnáctou hodinou. Do ovzduší údajně neunikly žádné nebezpečné látky.

Oheň přerušil rozvod vody sloužící k ochlazování technologie výroby kapalného kaučuku a zařízení museli hadicemi chladit hasiči. Vzhledem k probíhajícím chemickým procesům nemohli požár uhasit hned, ale museli ho nechat vyhořet.

Ozvalo se několik detonací

Při asi pěti explozích nebyl naštěstí nikdo zraněn. Oheň se také nerozšířil na další objekty Kaučuku Kralupy. Po detonacích se přišli někteří lidé do firmy ujistit, zdali jsou jejich blízcí v pořádku. Co bylo příčinou požáru se zatím neví. Vše je v šetření, ale škoda je zatím předběžně odhadována na deset milionů korun. Hasiči zůstanou pro jistotu na místě požáru minimálně do pátečního poledne.

Už nehoří, hasiči jsou stále na místě

V areálu už nehoří, hasiči zvládli požár dostat pod kontrolu okolo druhé hodiny ráno. V současné chvíli je na místě požáru stále jedna hasičská jednotka závodních hasičů Kaučuk Kralupy, předpokládá se i příjezd statika, protože objekt je díky detonaci narušen a dorazit by měli i odborníci z Technického ústavu požární ochrany, aby odebrali vzorky z místa požáru," řekl serveru nova.cz mluvčí středočeských hasičů Ladislav Křivan.

"Situaci mírně komplikuje také sedm sudů s lithiem, takže se pracuje na jejich odstranění. Lithium reaguje s vodou, při hašení plamenů se dostala do sudu a proto došlo k výbuchu. Na místě se už nehasí, další detonace už tak nehrozí," doplnil Křivan. Co bylo příčinou výbuch a následného požáru je stále v šetření.

I v loni tam hořelo

Poslední vážnější požár v chemičce Kaučuku v Kralupech nad Vltavou zaznamenali loni v září. Při požáru neunikly nebezpečné látky do okolí. Oheň popálil jednoho muže na 15 procentech těla.

Kralupský podnik vyrábí a prodává hlavně styrenové materiály a syntetický kaučuk a petrochemické suroviny. Společnost patří firmě Chemiczna Dwory.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz