Zpravodajství

Kočka porodila koťata do střechy

Velké překvapení čekalo na majitele jedné pohřební služby v Teplicích. Ani ve snu by ho nepadlo, že by do deseticentimetrové střešní dutiny mohla kočka vrhnout koťata. Problém nastal v momentě, kdy se drobotina chtěl dostat ven. Plachá koťata, která se člověka bojí by bez záchrany mohla zemřít. A tak jim teď majitel musí nosit potravu do té doby, než budou schopna z dutiny sama vylézt.

Přístřešek zadní části pohřební služby. V něm po celé délce úzká dutina s trámy. Tedy místo, do kterého se jen stěží vejde ruka. A přesto si jej zdivočelá kočka vybrala jako dobrý úkryt a porodila tam asi čtyři koťata. Po několika dnech je ale přestala krmit.

Z díry je nemohl nikdo dostat

Nebýt jedné všímavé ženy z protějšího paneláku, o přítomnosti koťat by se majitel přístřešku jen těžko dozvěděl. Když koťata objevila, zavolala městskou policii. Strážníci ihned zavolali majitele objektu a ligu na ochranu zvířat. Nastalo velké rozhodování, co s nimi bude.
Nikdo nevěděl jak koťata z úzkého prostoru dostat ven a jak dlouho jsou bez potravy.

Když selhaly všechny možné způsoby, jak koťata vyprostit, musel pan Evžen slíbit, že každý den s miskou mléka vyleze na střechu a dá jim najíst. Tento kolotoč majitele čeká ještě několik týdnů. Přestat může ve chvíli, až budou koťata schopna z dutiny sama vylézt. Podle ošetřovatelů se koťata zpět do města vrátí, ale až poté co jim bude provedena kastrace.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz