Zpravodajství

Kočka porodila koťata do střechy

Velké překvapení čekalo na majitele jedné pohřební služby v Teplicích. Ani ve snu by ho nepadlo, že by do deseticentimetrové střešní dutiny mohla kočka vrhnout koťata. Problém nastal v momentě, kdy se drobotina chtěl dostat ven. Plachá koťata, která se člověka bojí by bez záchrany mohla zemřít. A tak jim teď majitel musí nosit potravu do té doby, než budou schopna z dutiny sama vylézt.

Přístřešek zadní části pohřební služby. V něm po celé délce úzká dutina s trámy. Tedy místo, do kterého se jen stěží vejde ruka. A přesto si jej zdivočelá kočka vybrala jako dobrý úkryt a porodila tam asi čtyři koťata. Po několika dnech je ale přestala krmit.

Z díry je nemohl nikdo dostat

Nebýt jedné všímavé ženy z protějšího paneláku, o přítomnosti koťat by se majitel přístřešku jen těžko dozvěděl. Když koťata objevila, zavolala městskou policii. Strážníci ihned zavolali majitele objektu a ligu na ochranu zvířat. Nastalo velké rozhodování, co s nimi bude.
Nikdo nevěděl jak koťata z úzkého prostoru dostat ven a jak dlouho jsou bez potravy.

Když selhaly všechny možné způsoby, jak koťata vyprostit, musel pan Evžen slíbit, že každý den s miskou mléka vyleze na střechu a dá jim najíst. Tento kolotoč majitele čeká ještě několik týdnů. Přestat může ve chvíli, až budou koťata schopna z dutiny sama vylézt. Podle ošetřovatelů se koťata zpět do města vrátí, ale až poté co jim bude provedena kastrace.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz