Zpravodajství

Ostrava patřila v sobotu vojenské technice, probíhal tam den NATO

Letiště Mošnov se v sobotu proměnilo v centrum nejmodernější vojenské techniky světa. Na Dni NATO představilo sedm členských států Severoatlantické aliance to nejlepší, co ve své zbroji mají.

Neústupní teroristé vězní uvnitř letadla desítky cestujících. Proti nim odstřelovači a protiteroristické komando. I když celá akce vypadala opravdově, byla to jen ukázka na Dni NATO v Ostravě.

K vidění byla nejmodernější technika

Vojenská přehlídka Den NATO v Mošnově na Novojičínsku v sobotu představila nejmodernější armádní techniku sedmi zemí Severoatlantické aliance. Sedmého ročníku se poprvé účastnilo Německo a Španělsko. Po pěti letech se návštěvníkům opět představilo Slovensko, které doplnilo tradiční zahraniční účast Poláků, Američanů a Britů. Letošní ročník byl zaměřený na letectvo, k vidění bylo zhruba 40 strojů.

Premiéra britských letounů

Letošní ročník byl podle pořadatelů ojedinělý leteckou účastí sedmi států Severoatlantické aliance. Na ostravském letišti v Mošnově se návštěvníkům předvedly dva bojové letouny Eurofighter Typhoon F2 britského královského letectva. Bylo vůbec první ve střední a východní Evropě.

Vrcholem letecké přehlídky bylo půlhodinové vystoupení amerického osmičlenného týmu Viper East Demo Team, známého jako Zmije, který létá v nadzvukové stíhačce F-16CJ Fighting Falcon. Americké vojenské letectvo U.S. Air Force totiž letos slaví 60 let od svého založení.

Zásah proti teroristům

Návštěvníci také poprvé viděli společný zásah české a polské protiteroristické policejní jednotky, které předvedli osvobození rukojmých z uneseného letadla. To se u nás nikdy na veřejnosti nepředvádělo.

Další, v pořadí už 8. ročník Dne NATO v Ostravě se uskuteční 20. září příštího roku.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz