Zpravodajství

Učitelka za volantem nadýchala 4,56 promile

Učitelka za volantem nadýchala 4,56 promile
Zdroj: TV Nova

Sedmapadesátiletá učitelka za volantem předčila všechny řidiče-opilce. V pátek odpoledne nadýchala vitální dáma zlínským policistům při silniční kontrole 4,56 promile alkoholu. Celé odpoledne údajně popíjela. Cítila se prý ale dobře, a tak vyrazila na nákup do místního supermarketu. Výlet jí „zkazila" teprve policejní hlídka, uvedla pro náš server mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Digitální přístroj ukázal letošní rekordní hodnotu - 4,56 promile. Sedmapadesátiletá řidička se okamžitě podrobila lékařskému vyšetření i kontrolnímu odběru krve a noc strávila v naší cele. Policisté jí na místě zadrželi řidičský průkaz, uvedla Bartíková.

Popíjení policistům přiznala

Žena, která je povoláním učitelka, přiznala, že celé odpoledne popíjela.

Letos zlínská policie zadržela už 167 řidičů, kteří nadýchali více než jednu promili alkoholu a dopustili se tedy trestného činu, za který hrozí pokuta až 50 tisíc korun a až jeden rok ve vězení. Paní učitelka z nich nadýchala suverénně nejvíce promile, uvedla Bartíková.

Alkohol jen v tomto roce hrál v okrese Zlín roli již při 123 dopravních nehodách.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil armádě najímat civilní letadla pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz