Zpravodajství

Krach cestovky Eurotravel: nebyly peníze na návrat autobusu!

Léto přináší Česku finanční těžkosti cestovních kanceláří. Od pátku 14. září si lidé nemohou koupit zájezd v šumperské cestovce Eurotravel. Autobus cestovní kanceláře musela dopravit na své náklady slovenská pojišťovna Union, u níž byla cestovka pojištěna. Informaci o finančních potížích Eurotravelu našemu serveru sdělila pracovnice šumperské pobočky CK.

Server Novinky.cz přinesl informaci o krachu Eurotravelu. To ale pracovnice šumperské pobočky nepotvrdila. "V této chvíli o krachu nelze hovořit," uvedla.  Nicméně mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura potvrdil, že CK zkrachovala. "Úpadek rovná se krach," uvedl Okamura s tím, že úpadek byl podle jeho informací vyhlášen v pátek 14. září.

Útlum zájezdů 

"Eurotravel již delší dobu, tj. v posledních pěti letech ultlumovala svůj program," řekl Okamura. Podle něj měl Eurotravel letos kolem dvou až tří tisíc klientů. "V Česku je kolem 800 cestovních kanceláří, takže tři zkrachovalé cestovky nejsou nijak dramatickým jevem," doplnil Okamura.

Podle pracovnice Eurotravelu ale čelí CK finančním problémům. "Je pravda, že autobus se 49 turisty se z Itálie vrátil na náklady slovenské pojišťovny," uvedla. Okamura a slovenská pojišťovna ale mluví o 60 klientech. U slovenské pojišťovny Union je v Česku pojištěna asi stovka českých cestovních kanceláří.

"Jiný zájezd si zakoupilo u Eurotravelu dalších 81 klientů, kteří tak již na zájezd neodjeli a pojišťovna Union jim tedy vyplatí pojistné plnění , tedy cenu uhrazenou za zájezd," uvedl Okamura.

Okamura podle svých slov "nyní nemá informace, že by měla zkrachovat další česká cestovní kancelář". V letošním roce je Eurotravel po I´M travelling a Macdino travel další zkrachovalá cestovka v ČR.

Podle Okamury cestovní kanceláře krachují spíše v polovině sezony, kdy se těm ekonomicky slabším nedostává peněz. Nynější krach Eurotravelu je z tohoto pohledu překvapením.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz