Zpravodajství

Krach cestovky Eurotravel: nebyly peníze na návrat autobusu!

Léto přináší Česku finanční těžkosti cestovních kanceláří. Od pátku 14. září si lidé nemohou koupit zájezd v šumperské cestovce Eurotravel. Autobus cestovní kanceláře musela dopravit na své náklady slovenská pojišťovna Union, u níž byla cestovka pojištěna. Informaci o finančních potížích Eurotravelu našemu serveru sdělila pracovnice šumperské pobočky CK.

Server Novinky.cz přinesl informaci o krachu Eurotravelu. To ale pracovnice šumperské pobočky nepotvrdila. "V této chvíli o krachu nelze hovořit," uvedla.  Nicméně mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura potvrdil, že CK zkrachovala. "Úpadek rovná se krach," uvedl Okamura s tím, že úpadek byl podle jeho informací vyhlášen v pátek 14. září.

Útlum zájezdů 

"Eurotravel již delší dobu, tj. v posledních pěti letech ultlumovala svůj program," řekl Okamura. Podle něj měl Eurotravel letos kolem dvou až tří tisíc klientů. "V Česku je kolem 800 cestovních kanceláří, takže tři zkrachovalé cestovky nejsou nijak dramatickým jevem," doplnil Okamura.

Podle pracovnice Eurotravelu ale čelí CK finančním problémům. "Je pravda, že autobus se 49 turisty se z Itálie vrátil na náklady slovenské pojišťovny," uvedla. Okamura a slovenská pojišťovna ale mluví o 60 klientech. U slovenské pojišťovny Union je v Česku pojištěna asi stovka českých cestovních kanceláří.

"Jiný zájezd si zakoupilo u Eurotravelu dalších 81 klientů, kteří tak již na zájezd neodjeli a pojišťovna Union jim tedy vyplatí pojistné plnění , tedy cenu uhrazenou za zájezd," uvedl Okamura.

Okamura podle svých slov "nyní nemá informace, že by měla zkrachovat další česká cestovní kancelář". V letošním roce je Eurotravel po I´M travelling a Macdino travel další zkrachovalá cestovka v ČR.

Podle Okamury cestovní kanceláře krachují spíše v polovině sezony, kdy se těm ekonomicky slabším nedostává peněz. Nynější krach Eurotravelu je z tohoto pohledu překvapením.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz