Zpravodajství

VIDEO: Auto letělo 70 metrů vzduchem

VIDEO: Auto letělo 70 metrů vzduchem

Těžké zranění si vyžádala ranní dopravní nehoda na 50. kilometru dálnice D5 ve směru z Plzně na Prahu. Havaroval tam 30letý muž, který zřejmě přecenil svoje řidičské schopnosti a ve vysoké rychlosti dostal na mokré dálnici smyk. K další závažné nehodě došlo u Olomouce - srazil se kamion s traktorem.

Zdroj: TV Nova

Řidič za prudkého deště nezvládl řízení v okamžiku, kdy ve vysoké rychlosti předjížděl kamion. Neovladatelný vůz dostal smyk, který ho katapultoval z dálnice a dopadl asi 70 metrů od místa, kde se řidič snažil předstihnout kamion.

Vůz doletěl až do areálu jedné z firem. Řidiče museli z vraku vystříhat hasiči. Trosky sbírali policisté na ploše několika desítek metrů. Řidič má těžká zranění a skončil v nemocnici.

Jeho vůz je na odpis, škody dosáhly dvou set tisíc korun. Přesnou příčinu nehody ukáže až další vyšetřování.

Kamion se střetl s traktorem a osobním autem

Nehoda kamionu zablokovala hlavní tah z Olomouce na Litovel. Při nehodě se zranili tři lidé, z toho jeden těžce. Řidič kamionu narazil do doprovodného vozidla traktorů, které sekly trávu.

S havarovaným vozem se poté střetlo ještě osobní auto a kamion. Uvedla to olomoucká policejní mluvčí Marta Vlachová.

"Kamion nejprve narazil do doprovodného vozidla traktorů, které sekly trávu kolem silnice. Po nárazu se kamion převrátil na bok a spadl až na souběžnou starou silnici, kde se střetl s osobním autem.

Při pádu část kabiny kamionu zachytila i traktor," uvedla policejní mluvčí.
Do havarovaných aut zezadu najel navíc ještě další kamion, jehož řidič nestačil na vzniklou situaci reagovat.

Při nehodě byl s lehkým zraněním převezen do nemocnice řidič převráceného kamionu a řidič doprovodného vozidla. Těžce zraněn byl podle Vlachové také řidič traktoru, do kterého narazila kabina kamionu.

Doprava je na obou silnicích, tedy R35 a staré silnici, svedena do jednoho jízdního pruhu a řídí ji policie.

Podobná nehoda se na tomto rychlostním tahu stala také na konci srpna. I tehdy přehlédl řidič nákladního vozu pracovníky, kteří v úseku stříhali trávu. Při nehodě byl tehdy lehce zraněn pracovník správy a údržby silnic.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz