Zpravodajství

VIDEO: Auto letělo 70 metrů vzduchem

VIDEO: Auto letělo 70 metrů vzduchem

Těžké zranění si vyžádala ranní dopravní nehoda na 50. kilometru dálnice D5 ve směru z Plzně na Prahu. Havaroval tam 30letý muž, který zřejmě přecenil svoje řidičské schopnosti a ve vysoké rychlosti dostal na mokré dálnici smyk. K další závažné nehodě došlo u Olomouce - srazil se kamion s traktorem.

Zdroj: TV Nova

Řidič za prudkého deště nezvládl řízení v okamžiku, kdy ve vysoké rychlosti předjížděl kamion. Neovladatelný vůz dostal smyk, který ho katapultoval z dálnice a dopadl asi 70 metrů od místa, kde se řidič snažil předstihnout kamion.

Vůz doletěl až do areálu jedné z firem. Řidiče museli z vraku vystříhat hasiči. Trosky sbírali policisté na ploše několika desítek metrů. Řidič má těžká zranění a skončil v nemocnici.

Jeho vůz je na odpis, škody dosáhly dvou set tisíc korun. Přesnou příčinu nehody ukáže až další vyšetřování.

Kamion se střetl s traktorem a osobním autem

Nehoda kamionu zablokovala hlavní tah z Olomouce na Litovel. Při nehodě se zranili tři lidé, z toho jeden těžce. Řidič kamionu narazil do doprovodného vozidla traktorů, které sekly trávu.

S havarovaným vozem se poté střetlo ještě osobní auto a kamion. Uvedla to olomoucká policejní mluvčí Marta Vlachová.

"Kamion nejprve narazil do doprovodného vozidla traktorů, které sekly trávu kolem silnice. Po nárazu se kamion převrátil na bok a spadl až na souběžnou starou silnici, kde se střetl s osobním autem.

Při pádu část kabiny kamionu zachytila i traktor," uvedla policejní mluvčí.
Do havarovaných aut zezadu najel navíc ještě další kamion, jehož řidič nestačil na vzniklou situaci reagovat.

Při nehodě byl s lehkým zraněním převezen do nemocnice řidič převráceného kamionu a řidič doprovodného vozidla. Těžce zraněn byl podle Vlachové také řidič traktoru, do kterého narazila kabina kamionu.

Doprava je na obou silnicích, tedy R35 a staré silnici, svedena do jednoho jízdního pruhu a řídí ji policie.

Podobná nehoda se na tomto rychlostním tahu stala také na konci srpna. I tehdy přehlédl řidič nákladního vozu pracovníky, kteří v úseku stříhali trávu. Při nehodě byl tehdy lehce zraněn pracovník správy a údržby silnic.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Píše se na Deník.cz