Zpravodajství

Na Andělu můžete nakrmit Šrotozemšťana

Nakrmte Šrotozemšťana je název happeningu, který v těchto dnech probíhá v Praze na Andělu. Jsou tam k vidění sochy z elektrošrotu v podobě prehistorických ještěrů, které se letos v průběhu června a září stavěly v deseti krajských městech.


Z elektroopadu, který přinesete na místo, pak výtvarník Václav Jíra vytváří Šrotozemšťana. Cílem této akce je zábavnou formou přesvědčit občany, že nefunkční elektrospotřebiče nepatří do popelnice, ale do sběrného dvora. Akce pod záštitou primátora Pavla Béma začala ve středu dopoledne a potrvá až do soboty 22. září.

Vrcholem je socha Šrotozemšťana

Happening "Nakrmte Šrotozemšťana 2007", jehož hlavním magnetem je stavba sochy z elektroodpadu, propaguje v očích veřejnosti třídění vysloužilých elektrospotřebičů. V jeho průběhu mohou lidé na Anděl nosit vlastní elektrošrot, který bude použit na stavbu Šrotozemšťana nebo odvezen ve speciálních kontejnerech.

"O třídění elektrošrotu je veliký zájem, lidé se přicházejí informovat a blíže se seznamují s problematikou třídění a recyklace elektroodpadu. Nakrmit sochu Šrotozemšťana a podpořit myšlenku recyklace elektrospotřebičů ve středu přišli také Chantal Poullain, Veronika Freimannová, Tomáš Krejčíř a Ondřej Hejma," řekl našemu serveru Jan Vrba, jednatel společnosti, která happening organizuje.

Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Slavnostní odhalení sochy ve čtvrtek

"Václav Jíra bude sochu tvořit až do čtvrtka, kdy bude ve večerních hodinách slavnostně odhalena," doplnil Vrba.

Součástí akce jsou také nejrůznější vědomostní a zručnostní soutěže pro děti.

Do soboty je také na Andělu k vidění devět soch ještěrů ze šrotu, které v současné době soutěží o titul „Šrotozemšťan roku 2007". O vítězi rozhodnou sami občané, kteří můžou svůj hlas dát jednomu z ještěrů na internetové adrese www.elektrosrot.cz. Tyto šrotosochy vznikly v rámci osvětové road-show "Nakrmte Šrotozemšťana 2007" v Českých Budějovicích, Hradci Králové, Jihlavě, Zlíně, Brně, Olomouci, Ostravě, Plzni, Ústí nad Labem a Liberci. Dosud hlasovalo více než 420 občanů.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz