Zpravodajství

Mladou Polku museli z auta vystříhat

Mladou Polku museli z auta vystříhat

Tragicky skončil večer výlet polského páru, který cestoval po severních Čechách. Dva mladí lidé v osobním autě narazili do protijedoucího vozidla. Žena nehodu nepřežila. Stačila chvilka nepozornosti a nepřehledná zatáčka za horizontem.

Zdroj: TV Nova

Mladí Poláci se svým stříbrným Fordem eskort vjeli do protisměru. Tam se čelně srazili s protijedoucím Peugeotem.

Oba řidiče odvezly sanitky do litoměřické nemocnice, byli těžce zranění. Mladá Polka srážku aut nepřežila, její tělo museli z vraku vyprostit až hasiči.

Jak se cizinci do protisměru dostali teď budou zkoumat soudní znalci. Je možné, že za nebezpečné manévry mohl také špatný stav silnice. Krajnice totiž lemují vyjeté koleje od těžkých nákladních aut.

Totožnost obou Poláků už vyšetřovatelé znají, o tragické něhodě informovali také polské velvyslanectví.

Mladý řidič nepřežil srážku s nákladním autem

Čtyřiadvacetiletý řidič osobního vozu ve čtvrtek zemřel při srážce s nákladním automobilem na silnici E55 u Plané na Českobudějovicku. Řidiče museli z havarovaného automobilu vyprostit hasiči. Muž je 14. obětí nehod na jihu Čech od začátku září, řekla jihočeská policejní mluvčí Jana Kameníková. Čtyřiašedesátiletý řidič dnes také na přechodu v Českých Budějovicích srazil a těžce zranil čtrnáctiletou dívku.

Nehoda u Plané se stala před 07:00. Muž předjížděl nákladní vůz a s dalším kamionem se srazil. Na místo nehody vyjela i specializovaná chemická jednotka, protože vůz převážel chemické látky.

"V současné chvíli je známo pouze to, že byl převážen červený fosfor a toluen. Při nehodě a ani během zásahu nedošlo k ohrožení ostatních lidí či životního prostředí," sdělila mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Auto srazilo čtrnáctiletou dívku

Další vážná nehoda se kolem 09:00 stala na Husově třídě v Českých Budějovicích. Muž za volantem osobního vozu nedal na přechodu přednost čtrnáctileté dívce a srazil ji. Záchranná služba dívku s těžkým zraněním převezla do nemocnice. Nehodu policisté vyšetřují, uvedla českobudějovická policejní mluvčí.

Od začátku září zahynulo při 600 nehodách na jihočeských silnicích 14 lidí, ve stejném období loni bylo obětí o polovinu méně a bylo také o 60 nehod méně.

Přibylo i těžce zraněných. Při nehodách se těžce zranilo 21 osob, tedy o devět více než loni. Mezi nejčastější příčiny nehod patřil nesprávný způsob jízdy, který zavinil 186 kolizí. Přednost nedalo 93 řidičů a 35 šoférů se před jízdou napilo alkoholu.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz