Zpravodajství

Opilý mladík ujížděl policistům

Automobilová honička jako z francouzského filmu s Belmondem se odehrála ve čtvrtek v Benátkách nad Jizerou. Policisté stíhali řidiče, který před nimi velmi rychle a nebezečně ujížděl. A ještě k tomu nebyl rozhodně střízlivý. Nova.cz o tom informoval tiskový mluvčí středočeské policie Ladislav Mareš.

Policejní hlídce se ve čtvrtek kolem šesté večer snažil ujet řidič Opela Astry. Policisté si všimli auta s poškozeným čelním a chybějícím zadním sklem odjíždět od benzinové pumpy. Auto pronásledovali směrem na Jiřice a za použití světelných a zvukových znamení řidiče vyzývali k zastavení, uvedl Marš.

Použili hmaty a chmaty

Dvoučlenná posádka osobního auta se snažila hlídce ujet. Po krátkém pronásledování nakonec v Benátkách na náměstí 17.listopadu auto zastavilo. Policisté řidiče i jeho spolujezdce za použití hmatů a chvatů vyvedli z auta, popsal Mareš.

Mladík byl opilý

Dechová zkouška u šestadvacetiletého řidiče z Teplicka odhalila, že řídil auto pod vlivem alkoholu. Policisté mu naměřili 1,66 promile.

Následně byl dopraven na lékařské vyšetření a odběr krve. Naobvodním oddělení si vyslechl podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz