Zpravodajství

Malému Filipovi svitla naděje na uzdravení

Malému Filipovi svitla naděje na uzdravení
Zdroj: TV Nova

Filip Němec z Cizkrajova, který zůstal před čtyřmi lety vážně postižený po úrazu na školním výletě, podstoupí experimentální léčbu kmenovými buňkami v České republice.

Původně chtěla rodina odletět do Dominikánské republiky. Pomocnou ruku podali jeho rodině Nadace Javorník a nemocnice ve Vimperku. První zákrok by mohl Filip podstoupit ještě do konce tohoto roku.

Filip se před čtyřmi lety topil na školním výletě. Pod vodou zůstal asi 15 minut a od té doby je ve stavu bdělého bezvědomí. Cizkrajovská škola, která podle soudu chlapcovo postižení zavinila, měla zaplatit odškodné.

Ta má ale pozastavenou činnost a na odškodné se nakonec složilo Ministerstvo školství, financí, obec a Jihočeský kraj. Po čtyřletých tahanicích o peníze má Filip konečně naději. 16 milionů korun poputuje na jeho léčbu.

Operace ve Vimperku

Filip si teď zvyká v prostředí vimperské nemocnice, kde léčbu nakonec podstoupí.

Lékaři Filipovi nejprve odeberou kostní dřeň, z které se zpracují kmenové buňky do infuze. Odběr by se konal v Praze, samotná aplikace pak ve vimperské nemocnici.

Bude také sestavena vědecká rada, která bude na Filipův zdravotní stav dohlížet.

Jak moc bude léčba úspěšná, teď nikdo nedokáže odhadnout. Paní Němcová ale věří, že se vše povede alespoň natolik, aby jí Filip po mnoha letech znovu řekl maminko.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz