Zpravodajství

Opilý řidič najížděl s náklaďákem na policisty

Opilý řidič najížděl s náklaďákem na policisty
Zdroj: TV Nova

Čtyřiadvacetiletý opilý řidič nákladního auta ze Svitavska v Bučovicích na Vyškovsku srazil dva policisty a lehce je zranil. V krvi měl 2,43 promile alkoholu. Oba policisté jsou ve vyškovské nemocnici, řekl mluvčí tamní policie Alois Gryc.

Podle kriminalistů najel muž na policisty záměrně, aby jim mohl ujet. Opilého řidiče se podařilo zadržet až po dramatické honičce ve Slavkově u Brna.

Opilec narážel do svodidel

Nebezpečné jízdy řidiče kamionu si brzy ráno povšiml vyškovský kriminalista při jízdě vozem do zaměstnání. Když spatřil, že řidič kamionu narazil při sjíždění z dálnice D2 do svodidel a pokračoval v jízdě, rozhodl se, že jej zastaví.

Řidič nákladního auta ale na jeho výzvy nereagoval. Policista v civilu proto telefonem požádal o pomoc své kolegy.

Opilý řidič ujížděl po silničním tahu Brno - Zlín. V Bučovicích mu policisté přehradili cestu služebním autem. Ani to ale muže nezastavilo, do vozu narazil a ujížděl dál. Později vůz nakonec zastavil, protože mu policisté opět zablokovali cestu.

Policistu přimáčkl k autu

Když přicházeli ke kamiónu, aby řidiče zatkli, šofér šlápl na plyn. Kriminalistu a jeho kolegu, jimž byl vedoucí obvodního oddělení Bučovice, přimáčkl na služební vůz blokující odjezd.

Řidič poté ujel směrem ke Slavkovu. Po 30 kilometrech se ho policistům podařilo zastavit. Museli k tomu použít jiné nákladní auto, jimž rušný silniční tah Brno - Zlín zcela zablokovali.

"Původně vše nasvědčovalo tomu, že rozsah zranění bude především u kriminalisty velký, nicméně vyšetření ukázala, že místo zlomenin mají oba kolegové bolestivé pohmožděniny," uvedl mluvčí. Dobu jejich léčení si zatím netroufl odhadnout.

Mladý řidič skončil v cele. Kvůli silné opilosti zatím nebyl vyslechnut. Kriminalisté se jej dotážou na jeho jednání ve čtvrtek. Lze předpokládat, že řidič bude záhy obviněn z útoku na veřejného činitele a z dvojnásobného ublížení na zdraví.

Policejní prezidium podle svého mluvčího neshromažďuje informace o počtu obdobných případů. "Všeobecně lze ale říci, že agresivita řidičů vzrůstá," uvedl v reakci na nehodu.

Svědčí o tom i policejní statistiky. Podle nich policisté v republice od počátku ledna do 10. září použili zbraň ve 20 případech na ujíždějící řidiče. Ve stejném období letošního roku se ale stalo již 33 těchto případů. Důvodem je podle odborníků to, že řidiči stále více používají svá vozidla jako zbraň, kterou neváhají ohrožovat strážce zákona.

Odpolední Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz