Zpravodajství

VIDEO: Troškově pohádce doklapalo

VIDEO: Troškově pohádce doklapalo

Krásná princezna rozdávající svým nápadníkům hádanky už je bez práce. Přesně před týdnem totiž zazněla poslední klapka pohádky Zdeňka Trošky Nejkrásnější hádanka.

Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Dějištěm pohádky jsou kouzelné české zámky, lesy a také jedna zřícenina. Ta pod Milešovkou, která se jmenuje Kostomlaty, posloužila filmařům coby loupežnické doupě. "Hrad v Kostomlatech je nádherná kulisa do tohoto pohádkového filmu, neboť je přesně takový, jaký maloval Josef Lada na svých pohlednicích," rozplýval se režisér Zdeněk Troška.

Pohádkové herectví je šťavnaté
Jan Dolanský hraje v pohádce Matěje, který se pro svého kamaráda Ondru snaží získat princeznu. A samozřejmě se k zámecké krasavici musí prohádat. "Sám vychovávám děti, takže je někdy hrozně zábavné sledovat pohádky a určitě si člověk může víc vymýšlet než v nějakém dramatu," řekl Dolanský.
"Herectví v pohádkách je šťavnaté, přímočaré a jde o to najít pro každou tu figuru jasnou linku," notoval si se svým mladším hereckým kolegou pohádkový kápo loupežníků Madlafous neboli herec Miroslav Táborský.

Spotřeba: 28 km
Pohádka se obešla bez nadpřirozena, scénář stojí na lidech. "Když pominete holoubka a kohouta, kteří mluví, tak tam nejsou žádné čarodejnice, draci, čerti, vodníci, nic," uvedl Troška, který k natočení pohádky spotřeboval osmadvacet kilometrů filmové pásky. Diváci v kinech s princeznou, Matějem a Ondrou projdou dva a půl kilometru. 

Hádat se bude za pět měsíců
Nyní míří filmové krabice do střižny, kde zůstanou až do konce února, kdy má pohádka spatřit své první obecenstvo v kinech. "Práce ve střižně mě moc baví, protože tam ten film vzniká na potřetí," komentoval poslední fázi vzniku snímku režisér.
TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz