Zpravodajství

VIDEO: Troškově pohádce doklapalo

VIDEO: Troškově pohádce doklapalo

Krásná princezna rozdávající svým nápadníkům hádanky už je bez práce. Přesně před týdnem totiž zazněla poslední klapka pohádky Zdeňka Trošky Nejkrásnější hádanka.

Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Dějištěm pohádky jsou kouzelné české zámky, lesy a také jedna zřícenina. Ta pod Milešovkou, která se jmenuje Kostomlaty, posloužila filmařům coby loupežnické doupě. "Hrad v Kostomlatech je nádherná kulisa do tohoto pohádkového filmu, neboť je přesně takový, jaký maloval Josef Lada na svých pohlednicích," rozplýval se režisér Zdeněk Troška.

Pohádkové herectví je šťavnaté
Jan Dolanský hraje v pohádce Matěje, který se pro svého kamaráda Ondru snaží získat princeznu. A samozřejmě se k zámecké krasavici musí prohádat. "Sám vychovávám děti, takže je někdy hrozně zábavné sledovat pohádky a určitě si člověk může víc vymýšlet než v nějakém dramatu," řekl Dolanský.
"Herectví v pohádkách je šťavnaté, přímočaré a jde o to najít pro každou tu figuru jasnou linku," notoval si se svým mladším hereckým kolegou pohádkový kápo loupežníků Madlafous neboli herec Miroslav Táborský.

Spotřeba: 28 km
Pohádka se obešla bez nadpřirozena, scénář stojí na lidech. "Když pominete holoubka a kohouta, kteří mluví, tak tam nejsou žádné čarodejnice, draci, čerti, vodníci, nic," uvedl Troška, který k natočení pohádky spotřeboval osmadvacet kilometrů filmové pásky. Diváci v kinech s princeznou, Matějem a Ondrou projdou dva a půl kilometru. 

Hádat se bude za pět měsíců
Nyní míří filmové krabice do střižny, kde zůstanou až do konce února, kdy má pohádka spatřit své první obecenstvo v kinech. "Práce ve střižně mě moc baví, protože tam ten film vzniká na potřetí," komentoval poslední fázi vzniku snímku režisér.
TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz