Zpravodajství

V centru Brna unikal plyn

V centru Brna unikal plyn

V noci na středu museli hasiči zasahovat v centru Brna. V Gorkého ulici tam unikal plyn. Asi po hodině práce se jim podařilo poruchu opravit.

Zdroj: TV Nova

Podle reportérky Kateřiny Pichalové unikal plyn dírou v plynovém potrubí. "Hrozil výbuch plynu," uvedla Pichalová. Podle ní hasiči v okruhu asi 50 metrů místo ohradili. Nejdříve se jim nepodařilo díru v potrubí opravit bandážovou páskou.

Po asi hodinovém úsilí hasičů ale již bylo nebezpečí exploze plynu zažehnáno.

K úniku plynu došlo nedaleko od místní porodnice. Ta ale nebyla v bezprostředním ohrožení.

 

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Píše se na Deník.cz