Zpravodajství

Langer rozprášil okresní policejní oddělení

Langer rozprášil okresní policejní oddělení
Zdroj: TV Nova

Cizinecká policie v Brně se otřásla v základech. Ministr vnitra Ivan Langer se totiž rozhodl zrušit celé okresního oddělení Brno - venkov.

Ministr tvrdí, že existují jistá podezření z korupčního chování policistů, kteří vydávali pobytová povolení a navíc byl hrubě nespokojen s jejich prací. Sama cizinecká policie, ale dnes dopoledne podobná obvinění odmítala.

Už čtvrtý den je za okny cizineckého oddělení Brno-venkov pusto a prázdno. Oficiálně prezentovaný důvod? Prý došlo ke sloučení oddělení Brno-venkov a Brno-město.

"Pravý důvod je jiný," řekl ve čtvrtek odpoledne ministr vnitra Ivan Langer. Na oddělení Brno-venkov se prý děly podivné věci.

"Hrubá nespokojenost s kvalitou odvedené práce a že může existovat podezření, že některá rozhodnutí nesou rysy korupčního jednání proto, tak razantní řešení," uvedl.

Policisté mlží

Vedení Služby cizinecké a pohraniční policie se i po prozrazení hlavního důvodu, proč bylo zrušeno oddělení Brno- venkov, snažilo zlehčit ministrova vyjádření. Prý by oddělení v roce 2008 v rámci změn v Evropské unii stejně skončilo, takže se to odehrálo pouze dříve.

Co se přesně mělo v Brně odehrávat, to ministr nechtěl komentovat.
Nikdo nechce ani jen naznačit, zda některému z policistů hrozí obvinění ze spáchání trestného činu.

Podle našich informací může případ Brno-venkov skončit zcela patově. Důkazy, že se jednalo o korupci, prý nejsou příliš průkazné.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz