Zpravodajství

Placené parkování v Praze stále nefunguje

Placené parkování v Praze stále nefunguje
Zdroj: TV Nova

Obyvatelé a podnikatelé z Prahy 3 a 7 se cítí být podvedeni. Stále ještě netuší, jak budou fungovat parkovací karty, za které už ovšem zaplatili. A to mnohdy nemalé peníze. Karet už se prodalo víc než 14 tisíc kusů. Systém měl být spuštěn už před týdnem prvního října. Magistrát ale pořád nemá podepsanou smlouvu s provozovatelem.

Už 5 dní měli mít řidiči aspoň šanci zaparkovat před domem a zaplatili si za to. Jenže peníze utratili za něco, co nefunguje.

Antimonopolní úřad by měl rozhodnout do 15. října. Už teď je ale jasné, že parkovací systém v Praze 3 a 7 bude mít pořádné zpoždění.

Ten, kdo si kartu koupil, tak vlastně magistrátu na 3 měsíce bezúročně půjčil peníze. Mohl je přitom utratit za něco úplně jiného.

Ty karty budou platit nejméně rok od doby kdy bude zóna spuštěna. Lidé o své peníze nepřijdou, řekli nám na magistrátu..

Jedinou jistotu mají v Praze 2. Tam jsou na mnoha místech namalované pruhy a osazené značky. Parkovat se tu začne podle jednotlivých zón od 1. listopadu.

V místech, kde řidiči budou moct zaplatit za jednotlivé hodiny, ale stále chybí parkovací automaty. Ty budou podle radnice instalovány až v prosinci.

Firma, která napadla výběrové řízení u antimonopolního úřadu, může ještě start parkování zkomplikovat. V případě, že neuspěje, má ještě šanci požádat o takzvaný rozbor.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz