Zpravodajství

Propuštění Karla Srby na svobodu se šetří

Propuštění Karla Srby na svobodu se šetří
Zdroj: TV Nova

Na generálním ředitelství Vězeňské služby začalo důkladné vyšetřování postupu věznice v Ostrově nad Ohří. Jde o to, zda její vedení fatálně nepochybilo, když na týden pustilo na svobodu bývalého sekretáře ministerstva zahraničních věcí Karla Srbu. Ten byl odsouzen na dvanáct let za plánování vraždy novinářky Sabiny Slonkové.

Má sedět v cele, ale od středy si Karel Srba užívá volna za slušné chování.

Týdenní Srbova vycházka ale vyvolala v médiích pozdvižení a padaly otázky, jak je možné, že organizátor vraždy investigativní novinářky Sabiny Slonkové je na svobodě. Původně vězeňská služba tvrdila: Vše je v pořádku. Teď ale rozjela vyšetřování.

Pochybnosti tady jsou. Jaké? Například jestli některý z těch vnitřních předpisů nebyl porušen. Například co se týče vyjádření odborných pracovníků.

Právě na nich záleží, zda ředitel věznice umožní trestanci opustit celu. Jsou totiž garanty toho, že se na svobodě Srba nebude chtít pomstít novinářce Slonkové.

Prý je to práce policie, které podle ředitele věznice v Ostrově nad Ohří bylo propuštění Srby, tak jak jí to ukládají předpisy, ohlášeno.

Plánovaná oběť, novinářka Sabina Slonková, odmítala téma Srba jakkoli komentovat.

Jan Kavan dnes naší televizi řekl, že Srba popírá plánování vraždy s tím, že se už odvolal proti věznění k Nejvyššímu soudu.

Zda bylo krátkodobé propuštění Srby v pořádku, a nebo věznice v Ostrově nad Ohří pochybila, to chce Vězeňská služba oznámit v pondělí.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz