Zpravodajství

Kauza výměny dětí: Další dramatický vývoj

Další posun a změny nastaly v neděli v případu dvou vyměněných dětí z třebíčské porodnice. Podle našich informací jsou vyšetřováni čtyři zdravotníci. Kromě toho se podruhé setkali otcové z obou rodin. Oba shodně tvrdí, že se jim nemocnice od chvíle, kdy případ zveřejnili, vůbec neozvala a neinformuje je ani o tom, jak pokračuje vyšetřování. To se už nelíbí ani ministerstvu zdravotnictví.

Už pět dní se dvě rodiny trápí a jejich příběh sleduje celá země. Všichni chtějí slyšet, jak k výměně došlo, kdo za to může, jestli nebylo vyměněno víc dětí a hlavně - co nemocnice udělala, aby se to neopakovalo. Jednání nemocnice se ani jedné z rodin vůbec nelíbí.

"Dovezli mi úplně jiné mimčo"

Nemocnice ale mlčí. Kvůli výměně dětí policie podle našich informací vyšetřuje čtyři zdravotníky, jednoho lékaře a tři sestry.

Třebíčská porodnice patří mezi nejoblíbenější v zemi. V internetových diskusích se ale objevuje i kritika: "Dokonce se mi stalo, že mi z vyšetření mimča dovezli úplně jiné mimčo," píše Jana v diskusi z května 2006.

Zdroj: TV Nova

"Mou zkušenost trochu kalí fakt, že mi nikdo v porodnici neoznámil, že má můj chlapeček zlomenou od porodu klíční kost," píše Valli..

Otcové obou dětí se v neděli podruhé osobně setkali, a to přímo před třebíčskou nemocnicí. Rodiny se prý stále více sbližují.

Psychický stav obou matek se prý zlepšuje. V týdnu by mělo proběhnout dvoudenní utajené setkání, které zorganizoval kraj. Ani jedna z rodin však ještě dnes nevěděla jak, kdy a kde bude probíhat.

Předchozí kauzou byly heparinové vraždy

Na Vysočině jde v tomto případě už o druhou nepříjemnou záležitost v nemocnici, jíž zřizuje kraj. Loni v prosinci šokovala veřejnost takzvaná kauza heparinových vražd v havlíčkobrodské nemocnici.

Do zvýšení bezpečnosti ve svých pěti nemocnicích kraj letos vynaložil zhruba sedm milionů korun a vedení nemocnic bylo nyní opětovně vyzváno k zvýšené pozornosti nad bezpečností pacientů a postupů.
 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz