Zpravodajství

VIDEO: Přemnožené blechy týrají ve škole žáky i učitele

V pondělí ráno čekalo na 350 žáků základní školy ve Štětí pořádné překvapení. Suterén a část areálu budovy byla totiž zamořená nepříjemným hmyzem - přemnožily se tam zvířecí blechy. Ředitel proto nařídil dětem mimořádné dvoudenní volno, škola prošla důkladnou dezinsekcí.

Zatímco jindy běhají po těchto chodbách děti živé jako pytel blech - v úterý byly šatny i chodby školy prázdné. Místo učitelů tady pracuje jen dezinseční firma.

Blechy se na chodbách objevily ve velkém ze dne na den a bylo jich jako blech. Pravděpodobně se jim dobře dařilo ve vlhkém a vytápěném sklepu, kam je zanesly divoké kočky.

Blechy vydrží bez potravy i devět měsíců, mezitím se rozmnožují. Nejvíc se jim dařilo ve křoví u zadního vchodu školy. Zvířecí blechy jsou navzdory pověrám ale nebezpečné i pro lidi.

Ve středu si budovy školy prohlédnou ještě hygienici, žáci by měly do lavic usednout jako obvykle v osm hodin ráno.

 

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz