Zpravodajství

Závěr sporu: učitelka baletku nezranila, měla vrozenou vadu

Závěr sporu: učitelka baletku nezranila, měla vrozenou vadu
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Státní zastupitelství zastavilo vyšetřování sporu mezi žákyní a pražskou konzervatoří na které studovala. Tanečnice tvrdila, že ji v roce 2004 profesorka První soukromé taneční konzervatoře při rozcvičování poškodila páteř. Škola to odmítla a policie na základě soudních posudků a rozsáhlého vyšetřování škole dala za pravdu. Znalci totiž určili, že baletka měla vrozenou vadu.

Ladné pohyby, harmonie s hudbou, dojem lehkosti - tak má vypadat
baletní představení. Za tím vším ale stojí měsíce dřiny. Tělo baletky musí být ohebné jako tětiva, denní tréninky se počítají na hodiny.

Baletka však musí být nejen trénovaná, ale i stoprocentně zdravá. Právě na to zřejmě doplatila jedna ze studentek první soukromé taneční konzervatoře v Praze.

Měla vrozenou vadu kloubu

Podle státního zastupitelství měla vrozenou vadu kloubu, kvůli které pak musela na operaci páteře. Když tyto problémy začaly před třemi lety, obvinila svou profesorku, že jí při uvolňovacím cviku stoupala na záda a tím jí páteř poškodila. Policejní vyšetřování však potvrdilo, že škola žádnou chybu neudělala.

"Tři nezávislé soudní lékařské posudky neprokázaly, že existuje příčinná souvislost mezi jednáním profesorky a ublížením na zdraví studentky," řekl nám komisař Ondřej Čech.

Školou obvinění otřáslo a tvrdí, že šokovalo celou baletní veřejnost. I proto výsledek vyšetřování škola přivítala.

Na konzervatoři říkají, že všem studentům věnují maximální péči. Důkazem podle nich může být i to, že žádný podobný případ dosud nemuseli řešit.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz