Zpravodajství

Teenager řídil bez řidičáku, zabil šestnáctiletou spolujezdkyni

Teenager řídil bez řidičáku, zabil šestnáctiletou spolujezdkyni
Zdroj: TV Nova

Tak tomu se říká nezodpovědný hazard! To, že není ve Spojených státech, kde můžou řídit i lidé mladší 18 let, si zřejmě neuvědomil 16letý mladík. Teenager, který podle zákona neměl za volantem co dělat, vyjel v neděli ráno v Hroznětíně na Karlovarsku ze silnice a havaroval. Jedna 16letá spolujezdkyně nehodu peugeotu nepřežila. Další 16letá dívka je těžce zraněná. Řidič vyvázl s lehkým poraněním. Našemu serveru informaci o nehodě sdělil mluvčí karlovarských policistů Pavel Valenta.

Policisté zatím s ohledem na nízký věk osob v havarovaném peugeotu nechtějí uvádět bližší informace.

Sdílnější byl mluvčí karlovarských záchranářů Lukáš Hutta. Podle něj mladík, který patrně nehodu zavinil, neměl doklady k řízení vozidla. Z havárie vyvázl jen s lehkým zraněním. Jeho spolujezdkyni se už záchranářům nepodařilo oživit. Na místě podlehla vážným poraněním. "Druhá dívka byla s poraněním hlavy a mozku převezena do karlovarské nemocnice," uvedl Hutta.

Policisté "uklízeli" v barech na Karlovarsku a Brněnsku

Nehoda se stala paradoxně v noci, kdy policisté shodou okolností prováděli kontroly restaurací, heren a dalších rizikových míst. V Karlovarském a Brněnském kraji pátrali například po hledaných osobách, kontrolovali zda není mladistvým podáván alkohol, zajišťovali drogy apod.

Jako první se vydávají na nádraží, kde kontrolují bezdomovce a podezřelé osoby. V předem vytipované restauraci pak policisté nacházejí několik podnapilých mladistvých. Celkem policisté odhalili 24 lidí mladších 18ti let, kteří popíjeli. Nejvíce nadýchal 16tiletý hoch, a to 1,5 promile.

V Brně strážníci odhalili pouze pět přiopilých mladíků. Ve většině případů měli vypito zhruba jedno pivo. Po odchodu strážníků našim reportérům ale prozradili, že bez policejní kontroly by vše dopadlo úplně jinak. U jednoho piva by rozhodně neskončili.

Podobně jako na Karlovarsku, tak i na jihu Moravy budou kontroly probíhat opakovaně

Televizní noviny, nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz