Zpravodajství

Nova Author Cup 2007

Nova Author Cup 2007

V sobotu 13. října se v Josefově dole v Jizerských horách uskutečnil již dvanáctý ročník cyklistického závodu Nova Author Cup 2007. I přes hrozící nepřízeň počasí se nakonec udělalo krásně a na trať vyrazily téměř tři tisíce závodníků.

Zdroj: TV Nova

Závod v šesti startovních vlnách startovala moderátorka Občanského juda Pavlína Danková s předsedou Senátu ČR Přemyslem Sobotkou. Jednalo se o poslední závod sezóny, a jak se nechal slyšet ředitel závodu pan Pavel Hůza, šlo spíš více o happening než vrcholový podnik. To však neznamená, že by se jednalo o nějakou rekreační cyklistiku. Trasu dlouhou 61,29 km zdolal jako první se startovním číslem 296 Tomáš Vokrouhlík, mimo jiné vítěz minulého ročníku. Do cíle dojel s časem 1 hodina 57 minut 34,5 sekund.

Závodili muži, ženy i děti - na kolech normálních i dvoukolech. Na prosluněné louce nechyběl ani doprovodný program. A sice v podobě freestylové trialové show bikera Spacemana alias Jaromíra Spěšného.

 

Aktuální výsledky NOVA AUTHOR CUP 2007

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz