Zpravodajství

VIDEO: Za brutální vraždu dostal 14 let

VIDEO: Za brutální vraždu dostal 14 let

Za zvláště surovou vraždu poslal Krajský soud v Českých Budějovicích na 14 let do vězení Martina Šímu. Ten měl letos v únoru kromě třech výstřelů do spánku a týla zasadit ještě dvě bodné rány do prsou svému známému. U soudu byla i naše reportérka Michaela Klárová.

Zdroj: TV Nova

Vše nasvědčuje tomu, že k vraždě došlo kvůli penězům. V anonymním dopise, na kterém bylo nalezeno DNA třicetiletého Šímy, pisatel vyhrožoval rodině oběti vypálením domu kvůli nesplácení dluhů.

Šíma se ale k činu nepřiznal a zapíral, že by mu oběť vraždy někdy peníze dlužila. Celý případ je tak zahalen do několika nejasností. Do dnes není jasné, kde k vraždě došlo a nenašly se ani vražedné zbraně.

Proti Šímovi vypovídal pouze jeden svědek, který v únoru viděl, jak někdo převezl tělo zabalené do igelitu v kufru auta a pohodil ho u cesty. Svědek si stačil napsat poznávací číslo, které odpovídá autu Šímy. Ten se také měl v den vraždy s obětí setkat, což potvrzeje výpis z mobilních telefonů. Ale i to Šíma popřel.

Soud ho v pondělí poslal na základě převážně nepřímých důkazů na 14 let do vězení, to Šíma vyslechl s ledovým klidem. Státní zástupce ani obžalovaný se k rozsudku nevyjádřili.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz