Zpravodajství

Čtvrtníček s Lábusem si střihli turné po kriminálech

Čtvrtníček s Lábusem si střihli turné po kriminálech
Zdroj: Korzo

Dvojice komiků Petr Čtvrtníček a Jiří Lábus vyrazila na cesty se svou show Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? V rámci své České věznice 2007 Tour navštívili sedm nápravných zařízení po celé České republice, aby zde nejen předvedli svou show, ale také načerpali nové náměty pro další divadelní představení.

"Chtěli jsme Ivánka zahrát i pro lidi, kteří si na to nemohou, nedokážou nebo nechtějí dojít do divadla. Dlouho jsme přemýšleli, kde bychom to mohli hrát, a nakonec z toho vyšly věznice," říká Petr Čtvrtníček. "Veškeré zařizování šlo kupodivu hladce. Nápad sám o sobě byl velmi dobře přijatý ze strany lidu a v podstatě každý z ředitelů se mohl rozhodnout, jestli přijme naše představení, nebo jiné. Všude nám nakonec otevřeli bránu dokořán a my jsme za to rádi."
Všichni zúčastnění se na Ivánka řádně připravili a neponechali nic náhodě. Vyfasovali slušivé vězeňské mundúry, navařili na cestu plno guláše a nabrousili své ostré jazýčky.

"Každé to představení je jiné a my to s Jirkou vždycky proměňujeme různými improvizacemi. Samozřejmě ten základ tam zůstává, ale my jsme to prošpikovali plno věcmi, který jsem se naučil už v dětství a byla by velká škoda je nevyužít," dodává se smíchem Čtvrtníček.
Oba známí šprýmaři se rozhodli, že svou pouť po věznicích využijí nejen k tomu, aby lidi pobavili, ale aby se také sami inspirovali.
"Určitě máme v plánu tam něco okoukat. Diktafony sice mít nesmíme, ale papír a tužku ano. Toho určitě využijeme," slibují.

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz