Zpravodajství

Závadný benzín ničí auta českých řidičů!

Závadný benzín ničí auta českých řidičů!
Zdroj: TV Nova

V Česku se znovu objevil závadný benzín, který může zničit motor automobilu. Po jeho dodavateli teď pátrá Česká obchodní inspekce. Benzín zřejmě obsahuje příměs rostlinného oleje, který v motoru vytváří hrudky a ucpává ho. Stejný problém se objevil už na jaře - autoservisy tehdy evidovaly desítky poškozených motorů. Dodavatele benzínu se však dohledat nepodařilo.

Motor na vyhození. Takhle to může dopadnout, když u čerpací stanice natankujete benzín, do kterého se dostal rostlinný olej. Auto paní Válkové mělo najeto jen 8000 kilometrů, v kopci ji ale přestalo zničehonic poslouchat.

Ta část toho rostlinného oleje se nespálí a přechází do té olejové náplně. Motorový olej se tím naředí, začne vytvářet hrudky a ty pak ucpou, co mohou.

Táhne se to od jara

Poprvé se u nás závadný benzín objevil na přelomu dubna a května. Pátrání po nezodpovědném dodavateli začalo s měsíčním zpožděním. Neúspěšně. Většina řidičů totiž tankuje na více místech. Závada se ale neprojeví hned, je pak těžké problém dohledat.

Stejný problém se ale teď objevil znovu - hlavně na severu Čech.

Česká obchodní inspekce odebrala na severu Čech 10 vzorků benzínu na vytipovaných čerpacích stanicích a dnes ho předala Ústavu paliv a maziv.

Výsledky budou do týdne. Pokud inspekci dovedou k dodavateli vadného benzínu, čeká ho vysoká pokuta a zřejmě i náhrada škody poškozeným řidičům.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz