Zpravodajství

Vyděrači podnikatelů už jsou za mřížemi

Ve čtvrtek byla uvalena vazba na všechny zadržené z úterní policejní razie s krycím názvem "Záda". Jak jsme vám už říkali, čtyři muži jsou podle detektivů členy vyděračského gangu. Pokračuje tak vyšetřování asi nejrozsáhlejšího vydírání podnikatelů na západě Čech.

Chodbami soudu zněly vzkazy lidí, kteří své zatčené příbuzné asi delši dobu neuvidí. Jako členové gangu, který měl na západě Čech terorizovat podnikatele, skončili ve vazbě. Za mříže putoval i bratr už dříve zatčeného Milana Zádamského. Tedy muže, který skupinu údajně vedl.

Pachatelé půjčovali podnikatelům peníze, částky neúměrně navyšovali a pak je od nich vymáhali násilím.

Mezi praktiky gangu podle policistů patřilo přikládání
střelných zbraní ke spánku dlužníka, vyhrožování likvidací rodiny včetně malých dětí. Dokonce prý své oběti házeli do klece se lvem.

Do čtvrtka soud uvalil vazbu na šest osob, které detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu zatkli již v průběhu letošního léta.

Policejní zakuklenci před soudce předvedli další čtyři lidi a počet zadržených se tak rozrostl na 10. Všichni jsou stíháni kvůli několika trestným činům, včetně zločinného spolčení, loupeže a vydírání.

Policejní akce s krycím názvem "Záda" ale podle detektivů ještě zdaleka není u konce.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz