Zpravodajství

Motorkáři stále jezdí s falešnými techničáky

Motorkáři stále jezdí s falešnými techničáky
Zdroj: TV Nova

Stovky mladých motorkářů jezdí po českých silnicích s falešnými údaji v technickém průkazu, jejich stroje jsou mnohem silnější, než jak říkají údaje. Tuto informaci jste od nás už ve zpravodajství mohli slyšet. Přestože i policejní prezidium o tomto problému už delší dobu ví, dodnes se nic nezměnilo. Jízda na takto upravené motorce stála včera večer další dva lidské životy.

Auto obrácené na střechu a dva úplně zdemolované motocykly.

Sezona tak končí děsivou statistikou - více než sto mrtvých motorkářů.
V nemocnici teď stále bojuje o život druhý motorkář. Jeho stav je kritický a všichni se ptají, jestli k takové tragédii muselo dojít.
Bezvládné tělo dopadlo na zem padesát metrů od místa srážky. Je jasné, že motocykly jely obrovskou rychlostí.

Tak se na rovném úseku běžně jezdí.

Tachometr ukazuje dvě stě sedmdesát kilometrů v hodině za plného provozu. Zákon je kvůli podobným šílencům nekompromisní - do jednadvaceti let motorky s výkonem maximálně 25 KW. Uškrcená motorka totiž nejezdí tak rychle, aby rozpůlila auto.

Mladík ale podle všeho seděl na stroji, který ještě rok nesměl řídit. Stejně jako ostatní mladí motorkáři dobře věděl, jak pravidla obejít.
Stačí sehnat návod a v garáži s pomocí šikovného kamaráda škrtící sadu odstranit. Motorka pak jede na plno.

Nelegálně upravené motorky zaplavují internet bez sebemenšího zájmu úřadů. Změřit výkon v terénu totiž český policista zatím nedokáže.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz