Zpravodajství

Čeští fanoušci uvízli v Mnichově kvůli stávce železničářů

Čeští fanoušci uvízli v Mnichově kvůli stávce železničářů

Nepříjemným překvapením skončil zájezd do Mnichova pro asi dvě stě českých fotbalových fanoušků. Přestože český tým nad Němci vyhrál a postoupil na Euro 2008, Čechům oslavy zhořkly při návratu. Kvůli stávce tamních železničářů, která zcela ochromila dopravu ve velkých městech, zůstali celý den na nádraží.

Zdroj: TV Nova

Čeští fanoušci, kteří do Mnichova vyrazili za fotbalem po železnici, na nádraží strávili celý čtvrtek. Němečtí železničáři jim tvrdili, že na stávku mají nárok a jim nijak pomoci nemohou. Nic s tím neudělali ani místní policisté.

Autokary fanoušky zachránily

Organizátoři fotbalového zájezdu nakonec zajistili náhradní dopravu autobusy z Mnichova na české hranice, kde na zhruba stovku fanoušků čekaly dva české autokary.

Celá operace stála organizátory asi 120 tisíc korun. Ostatní fanoušci, kteří v Mnichově zůstali, se do vlasti vrátili na vlastní náklady.

Český tým v Mnichově senzačně porazil Německo 3:0 a postoupil na mistrovství Evropy. Němci na šampionát postupují z prvního místa, účast si zajistili již v předchozím zápase.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz