Zpravodajství

Výměna miminek: Sestřička promluvila

V případu kauzy vyměněných miminek v třebíčské nemocnici se odtajňují stále nové skutečnosti. Dalším zlomem v případu je i informace od zdravotní sestry, která děti k maminkám nesla. Ta podrobně popsala, co se tehdy v porodnici stalo.Více informací se dozvíte ve videu z Odpoledních televizních novin.

Podle paní Zdeny, která Nikolku i Veroniku maminkám 9.prosince 2006 přinesla a která je teď kvůli tomu ve výpovědní lhůtě, se záměna stala někdy okolo šesté hodiny ranní, v době, kdy se novorozenci poprvé koupou.

„Děti jsem přebrala až v sedm hodin, to je za 3 hodiny po porodu, byla jsem bohužel ta, která nastupovala po sestřičce, která děti koupala a kdy zřejmě muselo dojít k záměně čísel. Ta ty čísla musela vyměnit," řekla pro TV Nova sestřička Zdena Mládková.

Případ se tak alespoň částečně vyssvětluje. Dříve totiž při koupání vždy provázky s čísly sundávali a paní Zdena jako vůbec první pracovník nemocnice také připouští, že děti nemuseli být řádné označené.

Kvůli očernění svého jména teď také paní Zdena zvažuje podání trestního oznámení na nemocnici.

Na záměnu se přišlo díky Liboru Brožovi, který měl pochybnosti o tom, zda je otcem holčičky, kterou vychovává s partnerkou Jaroslavou Trojanovou. Oba byli tmavovlasí a děvčátko blondýnka.

Z testů DNA vyplynulo, že otcem Nikoly není. Matka dítěte ale trvala na tom, že dítě má s ním. Proto soud nechal provést testy i u ní. Z nich vyplynulo, že k Nikole ani ona nemá pokrevní vztah. Vzpomněla si, že dítě mělo den po porodu velmi rozdílnou váhu a šetřením byla zjištěna výměna dětí v porodnici. Rodiny se dohodly, že se děti vrátí k biologickým rodičům.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz