Zpravodajství

Policie zatkla gang, na svědomí má 125 krádeží aut

Policie zatkla gang, na svědomí má 125 krádeží aut
Zdroj: TV Nova

Největší vydání českých občanů do zahraničí za krádeže aut provedla severočeská policie. Kriminalistům společně s německou policií se po dvou letech podařilo ukončit rozsáhlou akci zaměřenou na dovoz kradených aut z Německa. U deseti lidí ze Šluknovska prokázali krádež 125 aut za 30 milionů korun. Němci si je ihned vyžádali prostřednictvím eurozatykače.

Kradli hlavně volkswageny a peugeoty. Gang čtrnácti lidí měl vše detailně promyšlené. Jedna část auta kradla v Německu a převážela je stezkami do Čech. Hladký průběh zajišťovali hlídači, kteří po hranicich chodili jako turisté a houbaři.

Na konci řetězce byli lidé, kteří auta u nás legalizovali. Mimo jiné využívali i dokladů levných bouraných aut. Kradené vozy na těchto dokladech pak končily v bazarech.

Policie nyní kradená auta zabavuje. Z celkového počtu 125 aut za třicet milionů korun se podařilo kriminalistům zatím najít přes dvacet. Mezi postiženými je pan Pavel, který si v bazaru koupil Peugoeta 206 a dal za něj přes sto tisíc korun.

„Bohužel nakonec se ukázelo, že bylo vlastně kradené, takže jsem nakonec přišel o auto i peníze," řekl nám pan Pavel.

Podle odborníků se ale napálení lidé odškodnění od autobazarů nedočkají. Většina z nich totiž za původ auta neručí.

Po silnicích teď jezdí ještě asi stovka aut o které majitelé nejpíš přijdou. Prodejci proto radí kupovat bazarové auto raději s odborníkem.

Pachatelům teď hrozí za třiceti milionovou krádež aut až dvanáctileté vězení. V Německu však mohou dostat až o pět let víc.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz